reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 ve üstü modellerde iOS 13.2 güncellemesiyle deep fusion kullanımı

iPhone 11 modellerinde Deep Fusion kullanma [Nasıl yapılır?]

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max kullanıcıları iOS 13.2 güncellemesiyle beraber Deep Fusion özelliğine kavuştu. Bu özelliği kullanmadan önce ayarlarınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

iOS 13.2 güncellemesinin yayınlanmasıyla beraber iPhone 11 ailesinin en çok merak edilen özelliği Deep Fusion da tüm kullanıcılarla paylaşıldı. Yeni nesil cihazların A13 Bionic işlemcisinden ve gelişmiş yapay öğrenme için neural engine’den güç alan sistem çok daha etkileyici kareler çekmenize yardımcı oluyor. Telefonun kamerası bu özellikte 8 kare ve bir de uzun pozlama (toplamda 9 kare) yakaladıktan sonra keskinliği artırmak için otomatik olarak bu kareler arasında seçim yapıp en iyi kombinasyonu bir araya getiriyor. Böylece ortaya olabilecek en iyi sonuç çıkarmayı amaçlıyor. Bu özelliği Apple otomatik olarak kullanıyor. Ancak özelliği kullanabilmek için ayarlarınızdaki bazı noktaların doğru olduğundan emin olmanız gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 modellerinde Deep Fusion ayarı

Öncellikle elbette kullandığınız cihazın iPhone 11 veya üstü bir model olması zorunlu. Bunun yanı sıra iOS 13.2 güncellemesini de yapmış olmanız gerekiyor. Daha sonra özelliğin açık olduğundan emin olmak için Ayarlar > Kamera > Çerçeve dışı çekilen fotoğraflar seçeneğinin kapalı olduğuna emin olun. Bu seçenek esasen otomatik olarak kapalı geliyor. Ancak iOS 13.2 öncesi ayarlarda değişiklik yaptıysanız bu sebeple Deep Fusion özelliğini kullanmıyor olabilirsiniz. Çekimlerde ise geniş ya da telefoto lensi kullanmanız gerek. Bunun dışında yapmanız gereken farklı bir adım yok. Özellik zaten siz çekim yaparken otomatik olarak arka planda çalışıyor.

İlginizi çekebilir

AirPods Pro tanıtımı