reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Deep Fusion

iPhone 11 modellerinin çok iddialı kamera sistemi Deep Fusion çıktı; işte ilk örnek fotoğraflar

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerinde Deep Fusion isimli bir yapay özelliği bulunuyor. İşte bu özellikle son iOS 13 geliştirici betası ile kullanıma çıktı.

Apple’ın lansmanda biraz üstü kapalı tanıttığı bu iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerine özel Deep Fusion teknolojisi, gücünü A13 Bionic işlemcinin içinde yer alan Neural Engine yapay zeka biriminden alıyor ve burada detaylandırdığımız Bilişimsel Fotoğrafçılık altyapısında en üst nokta olarak görülüyor. Bu özellik daha önce de açıklandığı kadarıyla tek bir fotoğraf için farklı pozlama değerlerinde ve kameralarda sekiz farklı fotoğraf çekiyor. Buna bir de uzun pozlama çekim ekleyen teknoloji, her fotoğrafı yapay zeka kullanarak piksel piksel analiz ediyor ve daha sonra en iyilerini en detaylı şekilde bir araya getiriyor. Neural Engine’ın ilk defa tek başına fotoğraf çıktısı verebildiği belirten firma, bu teknolojinin bir iPhone ile şimdiye kadar çekilmiş en detaylı fotoğrafları vereceğini söylüyor. İşte bu konuda ilk örnekler bunun doğru olduğunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max, Deep Fusion ile ses getirecek

Çünkü burada ve burada görebileceğiniz tam boyutlu fotoğraflara göre sistem gerçekten çok ama çok detaylı fotoğraflar oluşturabiliyor. Direkt olarak Apple’dan gelen bu örnekler sabit çekimlerde çok temiz ve detaylı fotoğraflar elde edilebileceğini gösteriyor. Ancak burada Apple’ın değil normal kullanıcıların paylaşacağı örnekler çok merak ediliyor. Yukarıda da dediğimiz gibi şimdilik iOS 13’ün son geliştirici betasına açılan Deep Fusion, yapılan testler sonrasında daha da iyi hale gelmiş haliyle herkes için aktif edilecek deniyor. Ancak bunun için bir tarih verilmiyor.

İlgili Videolar