reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro Samsung Galaxy S11 Deed Fusion
Deed Fusion Samsung Galaxy S11 iPhone 11 Pro

Samsung Galaxy S11 kamerası için heyecanlandıran iPhone 11 Pro detayı

12 Eylül 2019

10 Eylül’de lanse edilen iPhone 11 Pro serisinde yer alan bir kamera özelliği, Samsung Galaxy S11 ailesinde de yer alabilir. İşte detaylar;

iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde Deep Fusion isimli bir teknoloji yer alıyor. Apple’ın biraz üstü kapalı tanıttığı bu teknoloji, gücünü A13 Bionic işlemcinin içinde yer alan Neural Engine yapay zeka biriminden alıyor ve burada detaylandırdığımız Bilişimsel Fotoğrafçılık tarafında en üst nokta olarak görülüyor. Bu özellik söylendiği kadarıyla tek bir fotoğraf için sekiz farklı fotoğraf çekiyor. Buna bir de uzun pozlama çekim ekleyen teknoloji, hepsini yapay zeka kullanarak bir araya getiriyor. Söylendiği ve Apple sunumunda gösterildiği kadarıyla Deep Fusion ile çok detaylı ve temiz (Kumlama / noise açısında) fotoğraflar elde edilebiliyor. Henüz daha fazla detaya inilmeyen ya da örnek fotoğraflar verilmeyen teknoloji, kağıt üzerinde çok güzel duruyor ve merak uyandırıyor. İşte bunun bir benzeri üstünde Samsung da çalışıyor. Apple’ın olduğu gibi fotoğraf işleme / çekme sürecini NPU birime aktaracak teknoloji devi, burada fotoğraf yanında videoyu da sürece dahil edecek deniyor. Bu da gerçekten Galaxy S11 ailesinin kamerası için büyük merak uyandırıyor. Sık sık telefonların görüntüleme konusunda çok iddialı olacağı aktarılıyor. Kamera donanımı ve özellikle sensör boyutu açısından firma Galaxy’ler içerisinde bir devim planlıyor deniyor.

Deed Fusion Samsung Galaxy S11 iPhone 11 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi hakkında diğer bildiklerimiz ise şöyle

Yeni aile SM-G981, SM-G986 ve SM-G988 kod numaralarına sahip üç farklı modelden oluşuyor. Bildiğimiz kadarıyla ailenin kod adı da “Picasso” olarak geçiyor. Kutularından Android 10 temelli One UI 2.1 ile çıkacak modellerin, 90 Hz hızında bir AMOLED ekran ile yolda olduğu söyleniyor. Yine daha önce gelen bilgilere göre her üç modelde de 5G desteğini sunacak firma, modellere 128 GB’dan tam 1 TB’a kadar birçok farklı depolama seçeneği sunmaya hazırlanıyor. Telefonlar için “mavi, pembe, siyah ve beyaz” renk seçenekleri sunulacak deniyor.

İlgili Video