reklamı kapat

POPÜLER

Elektronik sigara trump

Şaşırtan gelişme; Trump’tan aromalı elektronik sigara yasağı

Sık sık büyük tartışmalara konu olan elektronik sigara konusunda önemli bir gelişme yaşandı. ABD başkanı Donald Trump, aromalı elektronik sigaralar için yasak getiriyor.

Elektronik sigara uzun yıllardır yukarıda da dediğimiz gibi ciddi tartışmaların merkezinde yer alıyor. Bazı kesimler bunların gerçek sigara kadar zararlı olduğunu, bazı kesimler ile zararsız olduğunu aktarıyor. Türkiye’de de çok ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan elektronik sigaralar, biliyorsunuz farklı aromalarda satın alınabiliyor. İşte bu aromalar tahmin edebileceğiniz üzere taşıdıkları kimyasallar nedeniyle sağlık riskini artırıyor. Bu konuda bir adım atmaya hazırlanan Trump yönetimi, yapılan açıklamaya göre akciğer hastalıkları ile bağlantılı aromalı elektronik sigaraların satışını ABD sınırları içerisinde yasaklamayı planlıyor. Büyük ses getiren bu gelişme, elbette genel olarak sigara bağımlılığına bir çözüm olmuyor. Ancak en azından bu tarafta sürecin biraz kontrol altına alınacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektronik sigara hakkında Donald Trump da bir açıklama yaptı

Başkan “Ülkemizde bir sorunumuz var. Bu yeni bir sorun. Bu, birkaç yıl önce kimsenin gerçekten çok fazla düşünmediği bir sorun” açıklamasında bulundu. Elektronik sigaraların özellikle çocukların sağlığını tehdit ettiğini belirten başkan, bu konuda çok ciddi görünüyor. FDA tarafından konu hakkında çalışmaların yapıldığı da belirtilirken, standart elektronik sigalar üstünde de yeni denetimlerin olacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda iPhone 11