reklamı kapat

POPÜLER

Elektronik sigaranın bataryası cebinde patladı [Video]

Sigara bağımlılığından kurtulmak için bir alternatif olarak görünen elektronik sigaraları kullanmamak için artık bir nedenimiz daha var. Fransa‘da bir e-sigara kullanıcısı cihazın bataryasının patlaması ile yaralandı.

Son zamanlarda Galaxy Note7‘lerin ve hoverboard’ların batarya problemi ile sık sık karşılaşmaya başlamıştık. Şimdi sıra elektronik sigaralara gelmiş gibi görünüyor. Fransa‘da Amine Brite isimli bir adam pek de sağlıklı olmadığı söylenen e-sigaralardan kullanmaya başlamıştı. Cihazın bataryası hiç beklemediği bir anda patladı. Bu sırada çıkan kıvılcımlar karın bölgesinde ve elinde yanıkların oluşmasına neden oldu. Çin malı bu cihazın Fransa’dan alındığı biliyor. Britel’e göre cebindeki bozuk paralar cihazın kısa devre yapmasına ve dolayısıyla patlamasına neden oldu. Mağdur adam şimdi bataryanın üreticisini dava etmeye hazırlanıyor.

Amine Britel’in cebinde patlayan elektronik sigara güvenlik kamerası çekimlerinde net bir şekilde görülüyor. Bu videoyu haberin başlangıcında bulabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Elektronik sigaranın bataryası cebinde patladı [Video]” için 6 cevap

 1. Cuneyt Karaca dedi ki:

  Buna benzeyen pek çok haber var. Özellikle son zamanlarda ( Türkiye ) elektronik sigaranın yaygınlaşması ile bu tip haberler konu oluyor. Bu tip vakaların bilinçsiz bir şekilde kullanılan piller den kaynaklandıgını haberde belirtmeli. Kişileri yanlış yönlendirmemeli diye düşünüyorum.

  Herşeyde oldugu gibi merdiven altı ne pil nede likit kullanılmalı. herşeyin merdiven altı ve yan sanayisi sorun yaratır.

 2. Fatih Şahinkaya dedi ki:

  1- Kısa devre koruması olmayan kalitesiz bataryalar patlar
  2- Pozitif ve negatif kutupları aynı iletken cisimle temas eden batarya patlar.
  3- Pil Koruma kabı olmadan cepte çeşitli metal objelerle birlikte taşınan pil patlar.
  4- Devre kesici özelliği olmayan elektronik sigaralar zaten her an patlayabilir.
  5- Elektronik sigara bataryalarının içindeki MIR, NIR, NCR vs.. pilleri Sony, LG, Samsung, Trusfire, Ultralight gibi dünyanın ileri gelen firmaları üretiyor. ( Pardon ya patlayan note 7 pillerini de samsung üretiyordu )
  6- Gerekli önlemleri alıp bilinçli olarak kullanıldığı takdirde benim gibi aynı cihazı 3 yıl( aynı pil ile), toplamda 27 farklı cihazla ve çekmecemde saydığım kadarıyla 17 değişik pil ile 5 yıl elektronik sigaranızı güvenle ve patlamadan kullanabilirsiniz.

  Sonuç: Kafadan devletin tütün ve alkol sınıfına sokarak faiş vergi alamayacağını bildiği için yasakladığı ve dünyanın bir çok ülkesinde bilinen sigaralara göre %95 daha az zararlı olduğu defalarca yazılıp çizilmiş olan elektronik sigara haberine; “Sigara bağımlılığından kurtulmak için bir alternatif olarak görünen elektronik sigaraları kullanmamak için artık bir nedenimiz daha var.” cümlesiyle girilmesi zaten ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu ortaya koyuyor.. ( Elektronik sigaralar son 2 yıldır sigarayı bıraktırmak için değil sigaraya daha sağlıklı bir alternatif olarak sunuluyor) Devlet hatta daraltırsam mevcut hükümet cebine para koyamacağı için yasakladığı bir cihazın pilinin ( kendinin değil pilinin) patlamasıyla ilgili olan bu habere böyle bir giriş yapılmasını ben ya Devlet yalanıyor yada Yeterince araştırma yapılmadan haber yapılmış, siteye koyulmuş olması için koyulmuş anlamını çıkarırım. Bilinçsiz kullanım ve bilinçsiz kullanıcının yeterince bilgi sahibi olmadan elektronik sigara kullanmasının tehlikelerinin canlı örneği olan bu haberin direkt elektronik sigara tehlikeli olarak servis edilip insanların yanlış yönlendirilmesine ve taraflı bir şekilde haber yapılmasını Log dergisine yakıştıramadım…

 3. Berat Dönmez dedi ki:

  “elektronik sigaraları kullanmamak için artık bir nedenimiz daha var” cümlesi çok abartı olmuş..
  ozaman galaxy note 7 lerinde patladıklarını ele alırsak ben de şöyle bi cümle kullanıyım
  “Akıllı cep telefonlarını kullanmamak için artık bir nedenimiz daha var” oldu mu sizce..?

  Nerdeyse çin malı olmayan hiç bir elektronik ürün yok. Kullanacağınız ürünleri dikkatli ve araştırarak seçmek çok önemli..

  Video da ki arkadaşın kullandığı piller ne marka acaba.? yada kullandığı elektronik sigara ne kadar güveniir bi cihaz..? çin malı var çin malı var.? iphone da abd menşei li fakat çinde üretiliyor..?!

  peşin hükümlere lütfen dikkat edelim. 1 yıldır elektronik sigara içicisiyim başıma şu ana kadar böye bi olay gelmemesinin sebebi araştırmacı ve dikkatli olmam…

 4. Kerim Gür dedi ki:

  Ne bekliyordunuz elektronik sigaraya övgü yapılmasını mı? Hayret elektronik sigaranın “sağlığa yararlı” olduğu savunanlar henüz gelmemiş. Yakın da onlar da gelir. Haberi okumadan aradan cımbızla cümle seçip yorum yazmak da tam bir akıl tutulması. Haberin içinde neden patladığı da net bir şekilde açıklanmış. Dumanınız bol olsun.

 5. Fatih Şahinkaya dedi ki:

  Hayırdır yorumumu silmişsiniz? İşinize gelmedi galiba…

 6. Berat Dönmez dedi ki:

  haberi okumadan nasıl yorum yapabilirim..??
  sizde benm yorumumu okumamışsınız belli ki..!
  Herşeyi abartmayı seven bi millet olduğumuz için buna sizde dahilsiniz..!
  İlk cümle abartı ve peşin hüküm olmuş, ona karşı yaptım yorumu..
  Yine hiç bi şeyi araştırmadan atıp tutmayı seven bi millet olduğumuz için buna sizde dahilsiniz..!!
  Böyle bi yorum yapılmış..
  Benm amacım elektronik sigarayı övmek veya özendirmek değil.
  bu haber;
  peşin hüküm yapılarak ve araştırma yapılmadan yazılmış.
  benm tepkim buna..!
  Haberi yap. ama “elektronik sigara içmemek için bi neden daha” cümlesini yazmak
  elektronik sigara hakkında hiç bir bilgin yok demek.!
  Bu cümleyi kullanmadan bu haber yayınlansaydı ben bi yorumda bulunmazdım..
  olay bundan ibaret…