reklamı kapat

POPÜLER

Elektronik sigaranın bataryası cebinde patladı [Video]

Sigara bağımlılığından kurtulmak için bir alternatif olarak görünen elektronik sigaraları kullanmamak için artık bir nedenimiz daha var. Fransa‘da bir e-sigara kullanıcısı cihazın bataryasının patlaması ile yaralandı.

Son zamanlarda Galaxy Note7‘lerin ve hoverboard’ların batarya problemi ile sık sık karşılaşmaya başlamıştık. Şimdi sıra elektronik sigaralara gelmiş gibi görünüyor. Fransa‘da Amine Brite isimli bir adam pek de sağlıklı olmadığı söylenen e-sigaralardan kullanmaya başlamıştı. Cihazın bataryası hiç beklemediği bir anda patladı. Bu sırada çıkan kıvılcımlar karın bölgesinde ve elinde yanıkların oluşmasına neden oldu. Çin malı bu cihazın Fransa’dan alındığı biliyor. Britel’e göre cebindeki bozuk paralar cihazın kısa devre yapmasına ve dolayısıyla patlamasına neden oldu. Mağdur adam şimdi bataryanın üreticisini dava etmeye hazırlanıyor.

Amine Britel’in cebinde patlayan elektronik sigara güvenlik kamerası çekimlerinde net bir şekilde görülüyor. Bu videoyu haberin başlangıcında bulabilirsiniz.