reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Wireless PowerShare

Samsung’tan bir garip araştırma: Ters kablosuz şarj sevgili bulmanıza yardımcı olabilir!

Teknoloji devi Samsung, Almanya’da yaptığı gerçekten ilginç bir araştırma ile gündemde bulunuyor. Bu araştırma Wireless PowerShare üzerine odaklanıyor.

Samsung Galaxy S10 ailesinde biliyorsunuz Wireless PowerShare isimli bir ters kablosuz şarj özelliği bulunuyor. Huawei Mate 20 Pro’da da yer alan ve Galaxy Note 10 ailesinde de olacak bu özellik, kişilerin kendi şarjını başkalarıyla paylaşmasına imkan tanıyor. Bu sistemde örneğin Galaxy S10 arkasına konan bir iPhone Xs, kablosuz olarak yavaş da olsa şarj edilebiliyor. İşte bu altyapı, Samsung’a göre sevgili bulmanıza olabilir. Avrupa’da 6.500’den fazla katılımcı üzerinden yapılan çalışmaya göre kişilerin yüzde 62’si, telefonuna şarj sağlayan bir yabancıya teşekkür için kahve alabileceğini belirtiliyor. Kişilerin yüzde 7’si ise işi bir adım öteye taşıyarak Wireless PowerShare karşılığında bir kişiyle çıkabileceğini yani flört etmeye başlayabileceğini belirtiyor. Araştırmayı yapan Samsung Almanya, pilinizi paylaşmanın “modern buluşmanın bir parçası” olarak kabul edilebileceğini ve “romantik bağlantıyı güçlendirebileceğini” iddia ediyor. Çünkü araştırmaya katılanların yüzde 21’i, sevgililerinin böyle bir enerji /şarj paylaşımından çok memnun olacaklarını ifade ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, teknolojinin hayatımızı ne kadar değiştirdiğin gözler önüne seriyor

Ortaya çıkan sonuçlar gerçekten çok ilginç görünüyor. Teknoloji gerçek anlamda sosyal hayatımızı etkiliyor ve olumlu ya da olumsuz değişiklikler yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın en yeni uygulaması