reklamı kapat

POPÜLER

ed sheeran

YouTube’un “en çok izlenen video” rekabetine yeni bir isim dahil oldu

YouTube‘un “en çok izlenen” video yarışına bir rakip daha dahil oldu. 3 milyar izlenme barajını geçen video, sessiz ve derinden ilerliyor.

YouTube’un en çok izlenen videoları arasında bir süredir devam eden kıyasıya rekabet Luis Fonsi’nin Despacito’sunun zirveye oturmasıyla birden seyir değiştirmişti. 7 ay gibi bir sürede 3 milyardan fazla izlenen video Wiz Khalifa’nın See You Again’ini 2. sıraya iterek zirveye oturmuştu. YouTube’da 3 milyar izlenme sınırını aşan ise sayılı video bulunuyor. Bunlardan en sonuncusu ise, Ed Sheeran oldu. Shape of You klibiyle 3 milyar izlenme sınırını aşan 4. isim olan Ed Sheeran, rekabete biraz geç de olsa sonunda dahil oluyor. Sheeran için 2017’nin adeta “altın yıl” olduğu düşünülürse, şarkıcının videosunun bu kadar geç ilk 5’e girmesi hayli şaşırtıcı oldu diyebiliriz. 3 milyar 2 milyon izlenmesi bulunan Sheeran, PSY’ın Gangnam Style videosunun ensesine dayanmış durumda. Uzun süre zirveden inmeyen ancak temmuzda 2. sıraya itilen PSY, şimdilik üçüncülüğü koruyor. Ancak Sheeran’ın baskısının çok fazla olduğunu belirtmek gerek.

YouTube’un en çok izlenen videosu

Öte yandan biz 3 milyar barajını geçen videoları konuşurken Luis Fonsi’nin 5 milyara yaklaştığını da belirtelim. Geçmesi zor bir baraj oluşturan Fonsi’nin Despacito videosu 4 milyar 600 milyonun üzerinde izlenme almış durumda ve bu yükseliş yakın zamanda azalacağa benzemiyor. Fonsi’yi geçmek için ciddi bir viral şarkının ortaya çıkması gerekiyor. 3 milyar izlenme barajına en yakın diğer iki videonun ise Bruno Mars – Uptown Funk ve Justin Bieber – Sorry olduğunu da ekleyelim.