reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Despacito

YouTube’un en çok izlenen videosu platformdan silindi

YouTube‘un en çok izlenen videosu hackerların saldırısına uğradı. Despacito 5 milyar görüntülenmenin ardından platformdan silindi.

Advertisement

Bugünlerde yaşadığı korkutucu saldırıyla gündemde olan YouTube, bu kez farklı bir konuyla gündeme geldi. Ocak 2017’de hayatımıza giren ve 7 ayda 3 milyar 55 milyon izleyiciyle platformun en çok izlenen videosu olan Despacito platformdan silindi. Luis Fonsi’nin Despacito videosu geçtiğimiz ocak ayında 4 milyar izlenmeyi aşmıştı. Silinmeden önce ise 5 milyar barajını geçmiş ve YouTube tarihinde rekor izlenme elde etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Despacito YouTube’dan silindi

Popüler video paylaşım platformu henüz konuyla ilgili açıklama yapmadı. Ancak video kaldırılmadan önce başlığının değiştirildiği biliniyor. Bazı kullanıcıların ekran görüntüsü almayı başardığı hacklenme anında videonun kalabalık bir hack grubu tarafından hacklendiği görülüyor. Saldırıya uğrayan tek isim Fonsi de değil. Hackerların Shakira, Selena Gomez, Taylor Swift ve Drake’in video başlıklarını da değiştirdiği fark edildi.

Popüler video paylaşım platformununsa olaya en kısa sürede müdahale etmesi bekleniyor. Daha önce de benzer olaylar yaşayan platformda bildiğiniz gibi videolar silinse de izlenmeleriyle geri getirilmişti. 5 milyar izlenme barajını aşan Fonsi için de benzer bir çözümün hızla uygulanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.