reklamı kapat

POPÜLER

youtube
yesil nasim

Silahlı saldırı sonrası YouTube’dan ilk açıklama

YouTube, geçtiğimiz gün Kaliforniya’daki ana merkezinde yaşanan silahlı saldırı ardından hem olayı hem de alacağı yeni önlemleri açıkladı.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen korkutucu olayda Türkiye’de de viral videolarıyla tanınan 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam YouTube ana merkezine silahlı saldırıda bulunmuştu. Yesil Nasim de olmak üzere toplam 5 kanalı bulunan YouTuber bir süredir platformun videolarını artık daha az kullanıcıya gösterdiği, yanlış yaş kategorisine soktuğuyla ilgili videolar ve yazılar yayınlıyordu. Motivasyonunun bu olup olmadığı kesin değil ancak Aghdam’ın ana merkeze bu sebeple saldırdığı düşünülüyor. 3 kişiyi yaralayan Aghdam’ın bu korkutucu olayı kendini öldürerek sonlandırdığı belirtilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyük önlemler kapıda

Google’ın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Aghdam merkez binasına girmeyi başaramamış. Park alanından ileri gidemeyen Aghdam’ın saldırısının ardından polis kuvvetlerinin hızla müdahaleye geldiğini belirtildi. Dünyanın dört bir yanında bulunan merkezlerdeki güvenliğin artırılacağını kaydeden şirket, çalışanların da bu travmatik olay sonrası toparlanabilmesi için onlara izin verildiğini not düşmüş.

YouTube’un yayınladığı ilk mesajda ise Aghdam’ın suçlamalarına bir cevap bulunmuyor. Şirketin bunları daha sonra gündeme getirip getirmeyeceği belli değil. Ancak şimdiden bir grup kullanıcı ve komplo teoristi olayları farklı yöne sürüklemeye başlamış durumda. Popüler video paylaşım platformununsa gerçekten çözmesi gereken karmaşık bir algoritması bulunuyor. Sayısız YouTuber’ın düzenli olarak şikayet ettiği bu duruma ilişkin henüz bir adım atılmamış gibi görünüyor.