reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

Viral videolarıyla tanınan YouTuber, YouTube ana merkezine silahlı saldırıda bulundu

YouTube ana merkezi Türkiye saatiyle dün akşam saatlerinde silahlı saldırıya uğradı. Polisin yaptığı açıklamaya göre 3 çalışan ağır yaralanırken zanlı olay yerinde hayatını kaybetti.

YouTube ana merkezine gerçekleştirilen silahlı saldırı büyük bir paniğe sebep oldu. Ana merkezde bulunan üç çalışanın yaralandığı saldırıda yaralananlardan birinin kritik durumda olduğu belirtiliyor. Bir çalışanın da durumunun ciddi olduğu kaydedilirken, üçüncü yaralının diğerlerine kıyasla daha iyi bir durumda olduğu kaydedildi. Saldırıyı gerçekleştiren suçlununsa 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam olduğu bildirildi. 3 kişiyi yaralayan Aghdam’ın kendini öldürdüğü belirtiliyor. Nasim Najafi Aghdam yaptığı viral videolarla tanınıyor. Türkçe videolar da çeken Aghdam, “Yesil Nasim” isimli kanalda yayınladığı absürt şarkılarla tanınıyordu. Aghdam’ın saldırısının arkasındaki motivasyon ise bilinmiyor. NBC Bay Area‘nın haberine göre, Ocak 2017’de yayınladığı videoda kanalının içeriklerinin filtrelendiğinden ve artık izlenme alamadığından şikayet eden Aghdam’ın ilerleyen aylarda birkaç kez daha YouTube’un eşit bir platform olmadığına ilişkin video ve yazılar paylaştığı kaydediliyor. Yesil Nasim ve Aghdam’ın diğer 4 kanalı daha platform tarafından silinmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çifte saldırı

Saldırı sırasında ikinci bir saldırı da Twitter üzerinden gerçekleşti. Ancak bunun Aghdam ile bir bağlantısı olup olmadığı bilinmiyor. YouTube ürün müdürü Vadim Lavrusik’in hesabını hackleyen saldırganların saldırı sırasında Twitter üzerinden hesap aracılığıyla yanlış bilgiler paylaştığı ve yanıltıcı içeriklerle kafa karıştırdığı belirtiliyor. Hesabın pek çok kullanıcı tarafından şikayet edilmesi sonucu Twitter’dan hızlı bir müdahale geldiğini ekleyelim.