reklamı kapat

POPÜLER

youtube

YouTube merkezini basan silahlı saldırganın bir gece öncesine ait polis görüntüleri [Video]

YouTube ana merkezine silahlı saldırı gerçekleştiren Nasim Najafi Aghdam‘ın saldırıdan önceki gece polisler tarafından otomobilinde uyurken bulunduğu video ortaya çıktı.

YouTube’da viral videolarıyla tanınan 39 yaşındaki Nasim Najafi Aghdam, nisan ayı başında YouTube ana merkezine silahlı saldırı gerçekleştirmişti. 3 kişinin yaralanmasına sebep olan Aghdam, ana binaya girememiş ve saldırıyı park alanında yapmıştı. Saldırı sonucu kendini vurarak intihar eden Aghdam’ın saldırıdan bir gün önce polis tarafından küçük bir sorguya çekildiği ortaya çıktı. Polislerin üzerinde yer alan kamera aracılığıyla kaydedilen görüntülerde Aghdam’ın saldırıdan saatler önce otomobilinde uyuduğu görülüyor. Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen Aghdam, Walmart’ın park alanında otomobilinde uyurken bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Kendine zarar vermeyi düşünüyor musun?”

Polis o bölgede sık sık çalıntı araçların bırakıldığını ve bu yüzden plakayı kontrol ettiklerini belirtiyor. Plakayı kontrol eden polis, Aghdam’ın kayıp ilanıyla karşılaşıyor. YouTuber’ı araç içinde uyurken bulan polis çeşitli sorularla Aghdam’ın neden ailesine haber vermediğini ve evden ayrıldığını çözmeye çalışıyor. Aghdam, kendi telefonunu yanına almadığını ve başka bir telefon aldığını belirtiyor. Ailesiyle artık yaşamak istemediğini ve onlarla konuşmadığını söyleyen Aghdam, yeni bir başlangıç için haber vermeden evden ayrıldığını belirtiyor. Polislerin ailesine nerede olduğunu söylememesini isteyen Aghdam’dan polisler yeni numarasını alıyor.

Polislerden biri bu sırada Aghdam’a “Kendine ya da başka birine zarar vermeyi düşünüyor musun?” diye soruyor. Plansız bir şekilde evden kaçtığı görünen Aghdam’ı şüpheli bulan polis, kadının intihara meyilli olup olmadığını çözmeye çalışıyor. Bu soruya kısaca “Hayır” yanıtını veren Aghdam’ı ise bir süre sonra yalnız bırakarak olay yerinden çekiliyorlar. Aghdam’ın ailesine onu bulduklarını haber vermek zorunda olduklarını belirten polis, daha sonra alandan uzaklaşıyor. Emniyet müdürü Max Bosel olaydan sonra şu açıklamada bulundu: “Polisler kayıp ilanı verilen saldırganın iyi olup olmadığını kontrol etti. Saldırganın cevap ve tavırlarında kendine veya başkasına bir tehlike arz edebileceğine ilişkin bir davranış sezilmedi.” Aynı şekilde Aghdam’ın babasının da kayıp ilanı verirken kızının kendine ya da başkasına bir tehlike oluşturabileceğine dair herhangi bir bilgi vermediği ve tavırlarında garip bir değişimin yaşanıp yaşanmadığından bahsetmediği belirtiliyor.

Video