reklamı kapat

POPÜLER

Oyun turnuvasında silahlı saldırı

Oyun turnuvasında silahlı saldırı

Florida’da gerçekleştirilen Madden turnuvasında korkutucu bir olay yaşandı. Alanda bulunan oyunculardan birinin silahlı saldırı gerçekleştirmesiyle iki kişinin hayatını kaybettiği ve pek çok kişinin yaralandığı belirtiliyor.

Gamescom 2018’i yeni arkamızda bırakmışken, bir başka oyun odaklı etkinlikten korkutucu bir haber geldi. Florida’da düzenlenen Madden turnuvasındaki oyunculardan biri olan 24 yaşındaki David Katz, turnuva devam ederken alana soktuğu silahla etrafına ateş açtı. Olay anında turnuva Twitch üzerinden de takip edilebiliyor ve o sırada bir maç da gerçekleşiyordu. CNN‘in haberine göre olay anında iki kişinin öldüğü, pek çok katılımcının da yaralandığı kaydediliyor. Turnuvadaki saldırı sonucu hayatını kaybeden iki katılımcının dışında, Katz’ın da olay yerinde öldüğü ve başka bir şüpheli olmadığı Florida, Jaksonville görevlileri tarafından Twitter üzerinden açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yetersiz güvenlik önlemleri

Katz’ın motivasyonu ise bilinmiyor. Turnuvaya katılan oyuncular Katz’ın tavırlarının farklı olduğunu kaydederken, Katz’ın hedefinde özellikle onu turnuvada yenen kişilerin olmadığı belirtiliyor. Jacksonville’de gerçekleştirilen turnuvada yaşanan bu korkunç olayın ardından EA, Twitter üzerinden üzüntülerini belirten bir yazı paylaştı. Ancak ne yazık ki söz konusu durumun güvenlik zafiyeti sebebiyle gerçekleştiğine ilişkin bir açıklama bulunmuyor. Etkinlik alanına bir turnuva katılımcısının nasıl olup da silah sokabildiği şimdilik bir soru işareti gibi görünüyor.