reklamı kapat

POPÜLER

Yazın şarkısı Despacito, Justin Bieber’ın rekorunu kırdı

Son zamanlarda her yerde karşımıza çıkan, birçok prestijli platform tarafından yazın şarkısı olarak adlandırılan Despacito yeni bir rekora imza attı.

Porto Riko’lu Luis Fonsi ve Daddy Yankee tarafından seslendirilen Despacito özellikle akla takılan melodisiyle dikkat çekiyor. Yaklaşık altı ay kadar önce gün yüzüne çıkan şarkı bu süreçte giderek daha fazla ilgi görmeye başladı. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte de büyük bir hite dönüştü. Öyle ki 1996’da çıkan Macarena’dan beri Billboard Hot 100 listesine girmeyi başaran ilk İspanyolca şarkı oldu. Ancak bu parçanın gördüğü büyük ilgi dünya çapında yeni bir rekora imza atmasıyla daha net bir hal aldı. Despacito internet üzerinden en fazla dinlenen şarkı oldu!

Mashable’ın haberine göre daha altı ay önce hayatımıza giren bu şarkı şimdiden 4.6 milyar dinleme sayısına ulaştı. Üstelik bahsettiğimiz bu rekor sadece bir platformu kapsamıyor. YouTube’un yanı sıra Spotify ve iTunes gibi müzik platformlarından elde edilen verilerin değerlendirilmesiyle ortaya çıkıyor. Bu gelişmenin ardından Despacito gerçek anlamda “yazın şarkısı” olduğunu kanıtlamış oldu.

Dünya genelinde en fazla dinlenen bir önceki şarkı Justin Bieber tarafından seslendirilen Sorry olmuştu. Ünlü isim zirveyi İspanyolca bir şarkıya devretmiş oldu.

VİDEO