reklamı kapat

POPÜLER

Burak King

Yılbaşı akşamı Türkiye hangi şarkıları dinledi?

2017’yi geride bırakmaya hazırlanırken sizinle yılın en popüler müziklerini paylaşmıştık. Peki yılbaşında insanlar ne dinledi dersiniz? Spotify esas listeyi açıkladı.

Yılın en popüler şarkıları Spotify tarafından daha önce paylaşılmış ve yıl boyunca kullanıcıların favorisi olmayı başaran isimleri görmüştük. Ancak tüm yıl boyunca dinlenmenin yanı sıra bir de “yılbaşında dinlenen isim” olmak var ki bunun önemi de ayrı. Popüler müzik platformunun artık yaygın bir “sanal dj” olduğu günümüzde insanlar eğlenmek için en çok hangi şarkıları tercih etti dersiniz? Spotify Global ve Türkiye olmak üzere iki listeyi de bizlerle paylaştı. Bu listelere göre yılbaşında en çok dinlenen yabancı şarkı Post Malone‘un rockstar’ı oldu. Hatırlarsanız Post Malone bu şarkıyı bir “YouTube hilesi” ile meşhur etmişti. Girmesi oldukça zor olan Billboard listesine bu hile ile girmeyi başaran Post Malone, müzik sektöründe devasa tartışmalara sebep olmuş hatta Billboard aynı şeyi tekrar yaşamamak için önlem alacağını açıklamıştı. Görünen o ki şarkıcının bu şarkısı için artık hileye gerek yok.

Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar listesinde ise ilk sırada Burak King‘in Yanıyoruz isimli parçası yer alıyor. İkinci sırada Gazapizm – Heyecanı Yok bulunurken, üçüncü sırada yine Post Malone-rockstar bulunuyor. Türkiye listesinde Post Malone dışında Camila Cabello ve Dua Lipa da çok dinlenen yabancı şarkıcılar arasında. Son dönemde iyiden iyiye popüler olan Ezhel de iki farklı şarkıyla listedeki yerini alıyor. Her iki listeye de haberin devamından ulaşabilir, dinlemek istediğini şarkıya tıklayarak platformdan açabilirsiniz.

Yılbaşı akşamında dünyada en çok dinlenen 10 şarkı

Post Malone – rockstar
Camila Cabello – Havana
Dua Lipa – New Rules
Ed Sheeran – Shape of You
Selena Gomez, Marshmello – Wolves
Eminem – River (feat. Ed Sheeran)
Maroon 5 – What Lovers Do (feat. SZA)
Daddy Yankee, Luis Fonsi – Despacito (Remix)
Demi Lovato, Luis Fonsi – Échame La Culpa
Ed Sheeran – Perfect

Yılbaşı akşamında Türkiye’de en çok dinlenen 10 şarkı

Burak King – Yanıyoruz
Gazapizm – Heyecanı Yok
Post Malone – Rockstar
Ersay Üner – İki Aşık
Eypio – Gömün Beni Çukura
Camila Cabello – Havana
Ezhel – İmkansızım
Dua Lipa – New Rules
Ezhel – Geceler
Ceylan Ertem – Zalım