reklamı kapat

POPÜLER

YouTube’da zirve değişti; Despacito yedi ayda en çok izlenen video oldu [Video]

YouTube’da en çok izlenen videolar arasındaki amansız savaş devam ediyor. Sadece 7 aydır hayatımızda olan Despacito ise birinci olmakla kalmıyor aynı zamanda aradaki farkı da hızla açıyor.

YouTube’un en çok izlenenler listesinde ilk iki arasındaki rekabet hızlandı. PSY’ın Gangnam Style klibinin rekabetin çok gerisinde kaldığı bu savaşta, Wiz Khalifa Furious 7 için hazırladığı See You Again parçasıyla mücadeleye devam ediyor. Ancak ara giderek açılmış durumda. Khalifa’nın 6 Nisan 2015’te YouTube’da yayınlandığı klip 3 milyar 3 milyon izleyiciye ulaştı. Fakat Luis Fonsi’nin Despacito’su 3 milyar 55 milyon izleyiciyle tüm YouTube’a toz yutturuyor. Despacito’nun YouTube’a konulma tarihi ise 12 Ocak 2017. Yani bu rekor kolay kolay yıkılabilir görünmüyor. Geçmişe kısa bir yolculuk yaptığımızda temmuz ayında listede beşinci sırada yer alan Despacito’nun kısa sürede birinciliğe yükselmesi ise bir hayli etkileyici.

Despacito’nun tek başarısı bu da değil. Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin birlikte seslendirdiği şarkı kısa sürede listeleri alt üst etmeyi başarmış ve zirveye oturmuştu. Altı ayda 4,6 milyar dinlenme sayısına ulaşan Despacito müzik piyasasında esip gürledi desek yanılmış olmayız. Söz konusu veriler için tüm ana müzik yayın platformlarının kullanıldığını ve Justin Bieber’ın Despacito remix’inin de verilere dahil edildiğini belirtelim.

VİDEO