reklamı kapat

POPÜLER

Ikea
IKEA

IKEA’nın minimalist tasarımlı ilk kablosuz hoparlörleri

IKEA’nın Sonos ile olan ekibi, ENEBY olarak adlandırdığı hoparlör serisini tanıttı. Standlara veya duvarlara monte edilebilen hoparlör 20 x 20 cm veya 30 x 30 cm boyut ölçüsüyle satın alınabiliyor. Ufak boyutu 45 sterlinden, büyük boyutu 80 sterlinden satışa sunulacağı açıklanan hoparlörler bir odayı dolduracak düzeyde ses üretiyor.

Müşteriler siyah veya beyaz plastik üzerine siyah veya gri polyester kumaşlar arasından seçim yapabiliyor. Küçük olan modelde tutma kısmı olduğu için  bu model taşınabilirliği hedefliyor. Ekstra pil paketi satın alındığında hoparlör 10 saate varan pil ömrü vadediyor. Hoparlörler kullanımda olmadıklarında enerji tasarrufu yapmak için bir otomatik kapanma işlevine sahip. Bluetooth haricinde hoparlörlerde 3,5 mm kulaklık girişi de yer alıyor.  Her iki hoparlör de sekiz adete kadar Bluetooth cihazla eşleştirmeye imkan sağlıyor. Ikea, sitesinde herhangi bir ses özelliğini listelemez, ancak ayrı bir tweeter ve woofer’a sahip gibi görünüyor.

Ikea’dan tasarımıyla göze çarpan hoparlörler

Duvarlara veya sehpaya monte edilebilen hoparlörler için ekstra pil satın almanız durumunda 20 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Hoparlörlerin henüz Türkiye’de satışa sunulmadığını belirtmekte yarar var.