reklamı kapat

POPÜLER

Korus Wireless Speakers

CD kalitesinde ses aktarımı yapabilen kablosuz hoparlör [Video]

Günümüzde satılan kablosuz hoparlörlerin birçoğu Bluetooth, AirPlay veya Wi-Fi bağlantı noktalarına destek veriyor. Bluetooth’lu hoparlörler, belirli mesafeye kadar kullanıma (10 metre) imkan tanırken, Wi-Fi/AirPlay’li hoparlörler ise daha fazla özgürlük sunuyor. Özellikle Wi-Fi’li hoparlörlerin internete ihtiyaç duyması kullanıcıları memnun etmiyor. Core Brands’in Korus kablosuz hoparlörleri bu sorunlara bir çare getireceğe benziyor. Kablosuz ses protokolü SKAA’yı destekleyen hoparlörler, bu teknoloji ile hem menzili artırıyor hem de gecikme olmadan yüksek kalitesinde ses deneyimi ve kolay bir kurulum sunuyor.

Korus Wireless Speakers
Eleven Engineering tarafından geliştirilen SKAA protokolünde 480 Kbps yayınlar için 2,4 GHz ISM radyo bandı kullanılıyor. SKAA protokol ile iç mekanlarda 20 metreye kadar, dış mekanlarda ise 60 metreye kadar rahatlıkla kullanılanılabilen hoparlör, bu teknolojiyi kullanabilmesi için USB, 30 pin ve Lightning bağlantılı kablosuz vericilere gereksinim duyuyor. Bu vericiler akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayara bağladıktan sonra kablosuz hoparlör ile müzik deneyimi yaşanabiliyor. Kurulum ise oldukça basit. Kablosuz vericiler iOS veya dizüstü bilgisayara bağlandıktan sonra ses aktarımı uygulama üzerinden hızlı bir şekilde yapılıyor.
Korus Wireless Speakers
V600 isimli modelde dijital sinyal işlemeli 100 W Class D amplifikatör, iki adet 3,5 inç orta-bas sürücü, 5,25 inç woofer, iki adet 1 inç kubbeli tweeter ve 80 Hz – 20 kHz frekans aralığı bulunuyor. Hoparlörün boyutları 44 x 23 x 18 cm, ağırlığı ise 5 kilogram. Hoparlörde buna ek olarak pil desteği de yer alıyor. V600’ün kardeşi V400, 28 x 16 x 14 cm boyutlarında ve 2 kilogram ağırlığında. V600’de olan pil desteği V400‘de bulunmuyor. 60 W Class D amplifikatör, iki adet 3, 5 inç orta-bas sürücü ve iki adet 1 inç kubbeli tweeter, 125 Hz – 20 kHz frekans aralığı hoparlörün teknik detayları arasında. 30 pin/Lightning/USB alıcı ve iki adet şarj kablosu ile birlikte gelen V600’ün satış fiyatı 450, V400’ün fiyatı ise yaklaşık 350 dolar.
Korus Wireless Speakers
Korus Wireless Speakers

VİDEO