reklamı kapat

POPÜLER

Hem göze hem kulağa hitap eden transparan hoparlör

09 Mart 2017

Tasarım ve teknolojiyi bir araya getiren ONEclassic Wireless Hi-Fi hoparlörler, dekorasyona transparan bir dokunuş ekliyor.

Etkileyici tasarımlara karşı zaafı olanlardansanız ONEclassic sizi ilk bakışta kendine çekecek cinsten bir hoparlör. Tamamen transparan olan bu hoparlörün gövdesi cam gibi görünse de ONEaudio hoparlörü geliştirirken akrilik malzeme tercihinde bulunmuş. Firma bu tercihin sesi daha doğal ilettiğini söylüyor. Tabii cama kıyasla çok daha dayanıklı olduğu gerçeğini de belirtelim. Herhangi bir kazada hoparlörlerden birinin yere düşüp kırılması büyük talihsizlik olurdu.

ONEclassic Wireless Hi-Fi hoparlörlerin teknik açıdan dikkat çeken özelliği ise dünyanın ilk DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) teknolojisini kullanan ses sistemi olması. Bu sistem Bluetooth ve kablosuz teknolojilere nazaran daha avantajlı olmasıyla dikkat çekiyor. Standart aktarımarda sinyaller önce bir hoparlöre sonra diğerine geçiş yaparken, DECT kablolu bağlantılarda olduğu gibi sinyalleri her iki hoparlöre de aynı anda gönderebiliyor. Bu da ses kalitesini artıran bir detay olarak öne çıkıyor.

Hoparlörün akrilik gövdesinin içinde 6,5 inçlik woofer ve 2 inçlik tweeter yer alıyor. Toplamda her bir hoparlör 120 W’lı güç çıkışı sağlıyor. Dört farklı ses profiline sahip olan hoparlörün fiyatı da tasarımı kadar dikkat çekici. Salonunuzda transparan bir kablosuz hoparlör setine sahip olmanın bedeli 2.000 dolar.