reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover yol güvenliği için transparan dikiz aynası geliştirdi [Video]

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomobil üreticileri de müşterilerine daha güvenli ve daha konforlu sürüş deneyimi sunmak adına bu nimetlerden bolca yararlanıyor. Daha önce yol çukurlarına karşı geliştirdiği “anti-çukur” teknolojisiyle karşımıza çıkan Land Rover, bu kez aracın arkasında olup bitenlere odaklanıyor.

Özellikle arkasında römorkla seyahat eden SUV kullanıcıları için geliştirilen “transparan dikiz aynası” teknolojisi, römorka rağmen arkadaki trafiği de görmeyi mümkün kılıyor. Bu yöntem, römorkun arkasına yerleştirilen kamera ile sağlanıyor. Kaydedilen görüntüler dikiz aynasına yansıtılırken, römorkun gövdesi transparan bir şekilde görünüyor ve böylece arkadan gelen araçları görmek mümkün oluyor.

Land Rover’ın geliştirdiği teknoloji, yalnızca römorkla seyahat eden kullanıcıları ilgilendiriyor olabilir ancak güvenli sürüş açısından böyle sistemlerin geliştirilmesi son derece önemli. Daha önce benzer bir fikre, Samsung’un hatalı sollamaların önüne geçen “Güvenlik Kamyonu” ile şahit olmuştuk.