reklamı kapat

POPÜLER

“Kaşif” artık dronelar ile hayat kurtaracak: Land Rover Discovery Project Hero [Video]

Land Rover, yeni modellerinin yanı sıra Cenevre Otomobil Fuarı’nın en anlamlı projesiyle kullanıcıların karşısına çıktı.

SUV üreticileri arasında özellikle arazi performansı denildiğinde sahip olduğu kültürle başı çeken markalardan bir tanesi olan Land Rover, Cenevre Otomobil Fuarı‘nda özel birimi altında geliştirdiği oldukça önemli bir projeyi tanıttı. Markanın Özel Araç Operasyonu (Special Vehicle Operations) tarafından özel olarak geliştirilen Discovery, ulaşılması zor yerlere yardıma ihtiyaç duyan kazazedeler için hayati görevlerde kullanılacak. Avusturyalı Kızıl Haç ekibinin kurtarma ve yardım operasyonlarında kullanılacak olan Discovery, “kaşiflik” yeteneğini yeni teknolojisiyle birleştirerek insanlara yardım ederek kullanacak.


1954 yılından beridir Kızıl Haç organizasyonunun en büyük destekçilerinden olan Land Rover günümüzde 120 araçlık bir programla organizasyona destek oluyor. Project Hero olarak isimlendirilen son çalışmanın en özel yanıysa son zamanlarda kullanım alanları önemli oranda artan dronelardan bir tanesine sahip olması. SVO’nun üzerinde drone konumlandırılan ilk kurtarma aracı olan Project Hero’da yardıma ihtiyaç duyan kişiye erişme ve kurtarma operasyonunun başlatılmasında çok daha verimli ve hızlı bir süreç yürütülecek. 3.0 litrelik altı silindirli motoru ve yüksek arazi kabiliyetiyle zorlu koşulların üzerinden gelebilme yeteneğine sahip olan Discovery’nin içerisindeki sistemlerle drone takip ve kontrolü anlık olarak sağlanıyor.


Cenevre’de düzenlenen tanıtım organizasyonunda açıklamalarda bulunan SVO sorumlularından John Edwards; “Yeni Discovery tüm şartların üzerinden gelebilen eşsiz bir SUV modeli. Project Hero, yenilikçi teknoloji ve bu yeteneklere sahip olan bir aracın etkileyici kombinasyonundan oluşuyor. Umuyoruz ki Kızıl Haç bu ve bunun gibi projelerle zor durumda olan ve acil yardıma ihtiyaç duyan hayatları kurtaracak.” diyerek böyle bir projenin başrolünde oldukları için oldukça memnun olduklarını belirtti. Land Rover ekibi tarafından geliştirilen projenin desteğine Haziran ayından itibaren başlanacak.

VİDEO

https://youtu.be/hRdim3H98XQ