reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’ın Web Player güncellemesi ters tepti

Müzik platformları arasında öne çıkan alternatiflerden biri olan Spotify Web Player‘ında güncellemeye gitti. Kullanıcılarının işini kolaylaştırmayı amaçlayan bu güncelleme ortaya yeni problemler çıkarttı.

Web Player’da yapılan bu güncelleme ile tasarımda değişiklikler yaşandı. Bu değişim arama seçeneklerinden sanatçıların sayfalarına kadar görüşebiliyor. Bunun yanında web player artık Adobe Flash ile çalışmıyor. Bu durum da Adobe Flash kullanmayan veya kullanamayan kullanıcıların işine yarıyor. Her ne kadar tüm saydıklarımız oldukça olumlu gelişmeler gibi görünse de problem farklı bir noktada başlıyor. Spotify kullanıcılarının sosyal medyadaki paylaşımlarına baktığımızda belli başlı şikayetler öne çıkıyor. Web player üzerinden açılan şarkıların kapanıp durduğu, listelerin yüklenmediği ve işlevlerin sorunsuz yerine getirilemediği söyleniyor. Örneğin bir çalma listesini açmaya çalıştığınız zaman “Oops, bir şeyler yanlış gitti.” uyarısı alabiliyorsunuz. Üstelik hatayı görmeye başladığınızda bu durum tek bir çalma listesiyle sınırlı kalmıyor. Denediğiniz tüm listelerde aynı uyarıyı görmeye başlıyorsunuz. Öte yandan bir şarkı dinlerken başka bir şarkı aramaya çalıştığınızda dinlediğiniz parça durabiliyor. Tüm bunların yanı sıra Spotify reklam engelleyen uygulamaları aşmayı başarmış gibi görünüyor. Böylece reklamsız hizmet alabilmek için ödeme yapmak şart oluyor.

Twitter‘dan yapılan paylaşımlara bakılırsa şikayetlerin farkında olan Spotify’ın harekete geçti. Sorunların ne zaman tamamen ortadan kalkacağı ise bilinmiyor. O zamana kadar Spotify’ın masaüstü ve mobil uygulamalarına yönelmek mantıklı bir tercih gibi görünüyor.

YORUMLAR