reklamı kapat

POPÜLER

Spotify aile hesabı

Spotify aile hesabı kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek güncelleme

Spotify, aile hesabı kullanıcılarını etkileyecek yeni bir “denetime” başlıyor. Aile olmadığı halde hesaptan yararlanan kullanıcılar hedefte.

Spotify aile hesabı, platformun sunduğu en uygun çözümlerden biri. 6 ayrı Premium hesabın kullandığı bu özellik Türkiye’de aylık 20,99 TL olarak ücretlendiriliyor. Bu hesaba sahip olabilmek içinse aile planı üyelerinin aynı adreste yaşaması zorunlu. Ancak elbette kullanıcılar bunu aşmanın bir yolunu buluyor. Bu da kişi başı 3,5 TL’ye kadar düşebilen Premium hesap anlamına geliyor. 6 kişiye kadar çıkabilen hesabı aralarında bölüşen ve aslında aile olmayan aile planı sahiplerinin bu özellikten yararlanamaması için platform yeni çözümler denemeye cevam ediyor. CNET‘in haberine göre platform “yıldırma” taktiği deneyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify aile hesabı suistimali için yeni taktik

Geçmişte platform kullanıcılardan GPS koordinatlarını doğrulatmalarını istemeyi düşünüyordu. Bu plan kısa test süreci sonucu noktalandı ve rafa kaldırıldı. Bunun en büyük sebebi ise kullanıcı mahremiyetinin korunumu. Hal böyle olunca, gerçek zamanlı konum bilgisi alınamadığı için şimdi platform dönem dönem kullanıcılara adres bilgilerini doğrulatma yoluna gidiyor. Koşullarda güncellemeye giden platform, bu dönemsel doğrulatma maddesini sisteme işliyor.

Aile hesabını doğrulatma konusunda platform Google Haritalar’dan yararlanıyor. Etkinleştirme veya yeniden doğrulama için istenen adres Google Haritalar üzerinden giriliyor. Bilgilerde çelişme olması durumunda platformun hesabı feshetme veya askıya alma hakkı da elbette saklı tutuluyor.

Kısacası platform düzenli aralıklarla bu işlemi kullanıcılara yaptırarak “hata ayıklamaya” çalışacak. 108 milyon abonesiyle çevrim içi müzik piyasasını domine eden platformun yeni taktiği ne kadar işe yarayacak hep beraber göreceğiz.

İlginizi çekebilir

20 dilde çeviri yapabilen kulaklık