reklamı kapat

POPÜLER

Android Spotify widget

Android kullanıcılarının isyanıyla geri gelen Spotify özelliği

Android kullanıcılarının isyanı işe yaradı. Spotify kaldırdığı özelliği, kullanıcıların yoğun talebi sonucu yeniden kullanıma sokuyor.

Geçtiğimiz ay Spotify resmi forumundan duyurduğu bir yazıyla Android kullanıcıları için sunduğu uygulama widget’ını kaldıracağını açıklamıştı. Cihazın kilit ekranındaki ve bildirim panelindeki kontrol imkanı sayesinde widget’ın işlevsizleşmesi sonucu bu kararı alan firma, widget’a artık gerek olmadığını düşünüyordu. Ancak kullanıcılar firma ile ortak görüşü paylaşmadı. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan yeni bir yazıyla widget’ın geri getirildiği açıklandı. “Sizin fikirlerinize önem veriyoruz ve widget konusunda bazı görsel ve performans geliştirmeleri yaptığımızı söylemek istiyoruz. Gelecek güncellemeyle beraber widget’lar da geri dönecek.” diyen platform tasarımda ve performansta ufak oynamaların da habercisi oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android kullanıcıları gelecek Spotify güncellemesinde widget’lara kavuşuyor

Kullanıcıların isyanıyla yapılan tek değişiklik widget’ların dönmesi değil. Bu yılın şubat ayında Spotify bir tasarımsal değişikliğe imza atmış ve çalan şarkının göründüğü ekrandan “Tekrarla” butonunu kaldırmıştı. Kullanıcılar “Tekrarla” butonuna menü tuşuna basarak ulaşabiliyordu ancak doğrudan ekranda olmaması ve araya birkaç adım sokulması kullanıcıları memnun etmemişti. Nitekim platform isyana bir ay dayanabildi ve mart ayında Tekrarla butonunu çalınan müziğin bulunduğu ekrana geri almak zorunda kaldı.

Platformun kullanıcı geri dönüşlerine karşı fazlasıyla duyarlı olduğunu da belirtelim. Ayrıca uygulamayla ilgili kendi fikir ve görüşlerinizi de doğrudan iletebilirsiniz. Firmanın fikirlerinizi iletebileceğiniz özel bir forumu bulunuyor. Bu foruma buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Güneş enerjili akıllı saat Garmin Felix 6X Pro