reklamı kapat

POPÜLER

Spotify yeni özelilk

Müziksiz uyuyamayanlara işlevsel Spotify özelliği

Müzik dinleyerek uyumayı sevenler için Spotify yepyeni bir özelliğini Android kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı. Yeni özellik temel problemi ortadan kaldırıyor.

En popüler çevrim içi müzik servisi Spotify, sıklıkla talep edilen özelliklerden birini nihayet platforma dahil etmeye başladı. Özellikle uyurken müzik dinlemeyi seven kullanıcıların hoşuna gidecek özellik, klasik Sleep Timer özelliği. Menüye eklenen bu özellik 5 dakika, 10 dakika, 15 dakika, 30 dakika, 45 dakika ve maksimum 1 saat olacak şekilde zamanlama yapmanızı sağlıyor. Tabii “Son bir şarkı daha çalsın sonra uyuyayım” derseniz, şarkının bitimini de seçebiliyorsunuz. Seçilen süre dolduğunda otomatik olarak ses kapatılıyor. Bu da siz uyuyakaldığınızda şarkıların çalmasını engellemiş oluyor. Böylece gecenin bir yarısı listenin bir köşesinde gizlenmiş hayli yüksek sesli parça ile de uykunuz bölünmüyor.

Spotify özelliği şimdilik sadece Android’de

Müzikseverlerin hoşuna gideceğine inandığımız bu yeni özellik şimdilik Android cihazlar için kullanıma sunuldu. Kademeli olarak dağıtılan özelliği kullanabilmek için uygulamayı güncel tutmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify, çevrim içi müzik sektöründeki yerini korumak için uygulamayı düzenli olarak yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. 100 milyon ücretli aboneye sahip olan servisin en büyük rakibi ise elbette Apple Music. Globalde 56 milyon ücretli abonesi bulunan Apple Music’in Amerika’da Spotify’dan daha fazla abonesi olduğu geçtiğimiz nisan ayında açıklanmıştı. Platformun kullanıcı dostu bir arayüz sunması ve kullanıcıları platforma çekecek özelliklerle daha sık güncellemesi, mevcut konumunu koruması için elzem görünüyor.

Yeni özelliğin iOS kullanıcılarına ne zaman geleceği şimdilik net değil. Ancak yakın zamanda iOS’te de bir güncellemeyle kullanıma sunulabileceğini belirtelim. iOS kullanıcıları içinse dahili bir özellik mevcut. Saat uygulamasına girip kendi geri sayımınızı Sayaç altında başlatabilir, sayaç bittiğinde Çalmayı Durdur seçeneğini seçerseniz Spotify’daki müziği durdurabilirsiniz. Yine de uygulama içi bir özellik daha iyi olur tabii…

İlginizi çekebilir

Spotify’ın Apple’ın adil olmadığını anlattığı video