reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify’ın kullanıcı isyanıyla yapmak zorunda kaldığı değişiklik

Şubat ayının sonlarında Spotify, kullanıcıları isyan ettirecek bir değişikliğe imza atmıştı. Görünen o ki servis geri adım atıyor.

Spotify, diğer tüm servislerde olduğu gibi düzenli güncellemelerle kullanıcılar için ideal kullanım alanı yaratmaya çalışıyor. Ancak firmanın şubat ayının sonlarında yaptığı arayüz değişimi kullanıcılardan büyük tepki çekmişti. Bu tepkinin ise tek bir sebebi vardı: “Tekrarla” butonu. Şarkıyı veya tüm listeyi tekrara atabileceğiniz bu buton, mobil uygulamanın arayüzünde gizlenmişti. Artık şarkının göründüğü ekranda yer almıyor, menü tuşuna bastıktan sonra ortaya çıkıyordu. Kullanıcı cephesinde ciddi bir hoşnutsuzluk yaratan bu değişim için Spotify ilk etapta geri dönüş açıklaması yapmamıştı. Ancak uygulama yeni güncellemeyle beraber “Tekrarla” butonunu geri getirmek zorunda kaldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsyanla yapılan değişim

Kademeli olarak dağıtılan yeni güncellemeyle beraber Tekrarla tuşu ekranın sağ alt tarafına yerleştiriliyor. Bir önceki versiyonda orada “Karışık Çal” butonu bulunuyordu. Karışık Çal tercihi sol alt tarafa alınırken oradaki Favoriler seçeneği de sağ tarafta ilerleme çubuğunun üzerine yerleştiriliyor. En çok kullanılan üç tercih de böylelikle ekrandaki yerini alıyor.

Tekrarla butonuna bir kez bastığınızda dinlemiş olduğunuz listenin tamamını tekrara atarken, iki kez basıldığında sadece o an dinlediğiniz şarkıyı tekrar tekrar çalacağını da hatırlatalım. Karışık Çal ve Tekrarla tuşlarına aynı zamanda menü kısmından da ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Spotify Connect tanıtımı