reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi Tolkien

Yüzüklerin Efendisi dünyasına Tolkien filmiyle yakından bakış [Video]

Yüzüklerin Efendisi dünyasının yaratıcısı J.R.R. Tolkien’in hayatı beyaz perdeye taşınıyor. Tolkien filmi yeni fragmanıyla boy gösteriyor.

Peter Jackson’ın beyaz perdeye taşıdığı Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmleri aslında J.R.R. Tolkien’in yarattığı Orta Dünya’ya dayanıyor. Amazon bu dünyayı yeni bir diziyle ele almaya hazırlanırken Orta Dünya’nın yaratıcısı J.R.R. Tolkien’i yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Tolkien filmi Dome Karukoski tarafından beyaz perdeye taşınıyor. Senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford’un birlikte kaleme aldığı filmde Tolkien’in hayatına ve yaşadıklarının Orta Dünya’yı yaratma sürecinde sağladığı katkılara şahit oluyoruz. Kişisel tecrübelerini fantastik dünyaya aktararak gerçekçi, ayakları yere basan, bambaşka bir dünya yaratmayı başarıyor. Böylece ona ilham veren olayları görüyor. Yüzüklerin Efendisi dünyasına farklı bir açıdan bakma fırsatı buluyoruz. Bu filmde J.R.R. Tolkien’e Nicholas Hoult hayat veriyor. Onun gelecekteki eşi Edith Bratt rolünde ise Lily Collins’i görüyoruz. Onlara Genevieve O’Reilly, Pam Ferris, Mimi Keene, Derek Jacobi, Colm Meaney, Patrick Gibson ve Anthony Boyle gibi isimler eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fox Searchlight Pictures tarafından beyaz perdeye taşınan filmin vizyon tarihi 10 Mayıs 2019. Filmin Türkiye’deki gösterim tarihi henüz belli değil. Paylaşılan fragmanı ise haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.