reklamı kapat

POPÜLER

Hispano Suiza Maguari HS1 GTC

1.070 beygirlik süperspor: Hispano Suiza Maguari HS1 GTC

İspanyol Hispano Suiza‘nın yeni otomobili Lamborghini Huracan’ın V10 motorundan 1.070 beygir güç çıkartıyor. Bu yıl üretime geçecek egzotik otomobilden yalnızca 300 adet üretilecek.

Hispano Suiza diye bir markayı muhtemelen çoğunuz duymamıştır. 1904 yılında kurulan İspanyol karoser üreticisi en çok İkinci Dünya Savaşı öncesi ürettiği lüks otomobillerle bilinirdi. Şirket 1968’de pasif hale geçtikten beri bir kaç kez canlandırılmaya çalışıldı ancak pek başarılı olunamadı. Hispano Suiza en son 2010 senesinde Audi R8 bazlı, karbon gövdeli hibrit bir süperspor geliştirmişti fakat bu otomobil de üretime girmedi. Şirket şimdi ise tamamen yeni bir süper otomobil geliştirdi: Hispano Suiza Maguari HS1 GTC. Bu seferki otomobil bu sene üretime geçecek! Ortadan motorlu otomobilin gücü çift turboşarjlı V10 motordan geliyor. Motor Lamborghini Huracan’da kullanılan ünite ve yedi oranlı sıralı otomatik şanzımanla kombine ediliyor. Huracan’dan ciddi anlamda fazla güç üretecek şekilde ayarlanan motor tam 1.070 beygiri arka tekerleklere aktarıyor. Maguari bu sayede sıfırdan 100 km/s sürate yalnızca 2,8 saniyede ulaşıyor ve otomobilin son sürati elektronik olarak 380 km/s’de limitli.


“Maguari” ismi Güney Afrika’da bulunan bir leylek türünden geliyor. Hispano Suiza ayrıca otomobilin ön tamponuna bu kuşun bir figürünü de eklemiş. Otomobilin karbon fiberden imal edilmiş bir gövdesi, alçak bir tavan çizgisi ve firmanın deyimiyle “paranın satın alabildiği en kaliteli malzemelerden” üretilmiş bir iç mekanı var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu an AR-GE sürecinin son evrelerinde olan otomobilin sene sonu ilk teslimatlarının yapılması hedefleniyor. Yalnızca 300 adet üretilecek olan model 2,2 milyon Euro‘luk bir fiyat etiketine sahip olacak. Bunun yanında üretilen ilk 10 örnek, müşterilere el yapımı sürüş eldivenleri, sürüş ayakkabıları, valiz ve özel bir el çantasıyla teslim edilecek.

İlginizi çekebilir

Tam 1.750 beygir yolda çıktı; SSC Tuatara’yı yolda gösteren ilk video