reklamı kapat

POPÜLER

J.R.R Tolkien

Tolkien, paylaşılan daha önce yayımlanmamış bazı içerikleriyle gündemde

Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi gibi eserler ile tanınan yazar J.R.R Tolkien, bugün daha önce yayınlanmamış çizimleri, fotoğrafları ve videoları ile gündemde.

Dünyanın en ünlü yazarları arasında yer alan John Ronald Reuel Tolkien, dünya genelinde milyonlarca hayrana sahip ve bu açıdan her içeriği büyük önem arz ediyor. Ünlü yazarı bugün gündeme getiren ise yayınlanan yeni içerikler oldu. Geçtiğimiz günlerde Tolkien’in varlıklarını yöneten ve kitaplarının telif haklarına sahip olan Tolkien Estate‘in yeniden hazırlanan resmi internet sitesinde daha önce görülmeyen bazı içerikler yayınlandı. Tolkien’in kendisi yanında 2020 yılında hayatını kaybeden oğlu Christopher’ı da gözler önüne seren içerikler arasında taslak el yazmaları, mektuplar ve ses ile video klipleri yer alıyor.

Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz sayfada 1973 yılında hayatını kaybeden yazarın daha önce görülmeyen bazı özel eserleri de bulunuyor. Fanların saatlerce başından ayrılmak istemeyeceği site, Tolkien tarafından kurulan evrenlerin derinliklerine başka bir bakış daha attırıyor.

Bu arada biliyorsunuz alışveriş devi Amazon’un Prime Video özelinde 500 milyon dolardan fazla devasa bir bütçe ile hazırladığı Yüzüklerin Efendisi dizisi de yakında geliyor. The Lord of the Rings: The Rings of Power ya da Türkçe karşılığıyla Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri adı altında çıkarılacak dizi, J. R. R. Tolkien‘in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki olaylardan binlerce yıl öncesini anlatacak ve Orta Dünya tarihinin destanlara konu olan İkinci Çağ’ındaki efsanevi kahramanları ilk kez ekrana getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game Of Thrones kadar büyük bir global etki yaratması beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisi, 2 Eylül 2022 tarihinde ilk sezonu ile Prime Video üzerinden yayınlanacak. İçerisinde yapıldığı görülen bazı içeriksel değişiklikler ve karakterler nedeniyle fanlar arasında ciddi tartışma yaratan Yüzüklerin Efendisi dizisi için yayınlanan ilk fragman hemen aşağıda yer alıyor.