reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisi

Yüzüklerin Efendisi dizisi ana rol için ilk aktörünü seçti

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisi için nihayet oyuncu seçimlerini hızlandırıyor. Dizinin ana rollerinden birini canlandıracak ilk aktör belli oldu.

Amazon, 1 milyar dolarlık bütçesiyle dikkatleri üzerine çeken Yüzüklerin Efendisi dizisi için işleri ağırdan almaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ilk aktrisini duyuran dizi şimdi ilk aktörü de ekibe dahil etti. Dizinin açıkladığı yeni oyuncu Will Poulter. Son olarak Netflix’in interaktif filmi Black Mirror: Bandersnatch‘te izlediğimi Poulter Variety‘nin özel haberine göre dizide ana rollerden biri için seçilmiş. Ancak Poulter’ın canlandıracağı karakterin ismi belirtilmiyor. Bu da elbette dikkat çekici bir detay. Çünkü geçmişte Markella Kavenagh‘ın diziye katıldığı açıklandığında oyuncunun Tyra karakterini canlandıracağı belirtilmişti. Poulter’ın karakterinin isimlendirilmemesi “tanıdık” bir ismi canlandırabileceğini düşündürüyor. Twitter’da hayranlar Poulter’ın bir elfi canlandıracağı konusunda ise kendilerinden hayli emin görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüzüklerin Efendisi dizisi çalışmalarına devam ediyor

Geçmişte yapılan açıklamaları hatırlatmak gerekirse, Tolkien uzmanı ve dizinin danışmanlarından Tom Shippey, dizi için planlanan çıkış tarihinin 2021 olduğunu belirtmişti. Bu da oyuncu seçimlerinin bu yıl içinde tamamlanıp, 2020’de kamera karşısına geçilmesi gerektiği anlamına geliyor. Aynı zamanda Shippey, ilk sezon için planlanan bölüm sayısının 20 olduğunu da kaydetmişti. Çevrim içi platformlar 10 civarı bölümlere sahip sezonlar yayınladığı için bu 20 bölümün bir ihtimal “Kısım 1 + Kısım 2” şeklinde bölünebileceğini belirtelim. Shippey’nin bu açıklamalarının detaylarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

İkinci Çağ’ı konu alacak olan Yüzüklerin Efendisi dizisi ise bize nasıl bir hikaye sunacak hayli merak ediyoruz. Ana hatları belli olan İkinci Çağ ile ilgili kitaplarda çok az detay bulunuyor. Bu da Amazon’a kendi hikayesini anlatma özgürlüğü veriyor. Tabii Tolkien Vakfı’nın senaryoya müdahale ayrıcalığını elinde bulundurduğunu da hatırlatalım. Vakfın koyduğu kuralları anlattığımız haberimiz burada yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Lost tadında bilim kurgu Netflix dizisi: The I-Land