reklamı kapat

POPÜLER

adobe flash

Windows 10’dan Adobe Flash temizlendi; işte detaylar

Adobe Flash için 31 Aralık 2020 itibarıyla yolun sonu sonunda geldi. Şimdi de Microsoft beklenen Windows 10 temizliğini yaptı.

İnterneti değiştiren ancak yaşattığı güvenlik açıkları ve performans sorunlarıyla hiç iyi hatırlanmayan Adobe Flash, yukarıda da dediğimiz gibi artık hayatımızda olmayacak. Çünkü 31 Aralık itibarıyla Flash için resmi destek kesildi. Halen sisteminde Flash yüklü olan kişilerin de Flash’ı hemen silmesi tavsiye ediliyor. İşte bu konuda bir temizlik de yazılım devi Microsoft yaptı ve son güncelleme ile Windows 10’un yerleşik Flash Player’ını sildi. Bu güncellemenin şu an herkese geldiği aktarılıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi Flash sonrasında hayatımızda aslında hiçbir şey değişmeyecek. Çünkü internet sitelerinin hemen hepsi Flash’sız döneme çoktan geçiş yapmış durumda. Çok uzun yıllar önce hayatımıza giren Flash, özellikle Apple’ın iPhone’larda izin vermemesi ile çok uzun süren bir ölüm dönemine giriş yapmıştı. Artık internet HTML5 üzerinde kuruluyor ve burada sunulan deneyim fazlasıyla beğeniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adobe Flash için firma da resmi bir açıklama yapmıştı

“Flash Player’i kullandığınız için teşekkür ederiz. 31 Aralık itibariyle Flash Player’e destek vermeyi kestik. Sisteminizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için, Flash Player içeriğini acilen kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren robot dans videosu