reklamı kapat

POPÜLER

adobe flash

Adobe Flash için yolun sonu en nihayetinde gelmiş durumda

Adobe Flash için 31 Aralık 2020 itibarıyla yolun sonu sonunda geldi. Artık Flash’ın olmadığı bir internet dönemi başlıyor.

İnterneti değiştiren ancak yaşattığı güvenlik açıkları ve performans sorunlarıyla hiç iyi hatırlanmayacak olan Adobe Flash, artık hayatımızda olmayacak. Yukarıda da dediğimiz gibi 31 Aralık itibarıyla Flash için resmi destek kesildi. Halen sisteminde Flash yüklü olan kişilerin de Flash’ı hemen silmesi tavsiye ediliyor. Flash sonrasında hayatımızda aslında hiçbir şey değişmeyecek. Çünkü internet sitelerinin hemen hepsi (Özellikle güncel olanlar) Flash’sız döneme çoktan geçiş yaptı. 196 yılında hayatımıza giren Flash, özellikle Apple’ın iPhone’larda izin vermemesi ile çok uzun süren bir ölüm dönemine giriş yapmıştı. Artık internet HTML5 üzerinde kuruluyor ve burada sunulan deneyim fazlasıyla beğeniliyor. Ancak yine de özellikle belirli bir yaşında üzerindeki kişilerin Flash ile alakalı çok ilginç internet anıları bulunuyor. Bu arada 12 Ocak itibarıyla Flash Player’ın video oynatamayacağı da aktarılanlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adobe Flash için firma da resmi bir açıklama yaptı

“Flash Player’i kullandığınız için teşekkür ederiz. 31 Aralık itibariyle Flash Player’e destek vermeyi kestik. Sisteminizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için, Flash Player içeriğini acilen kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren robot dans videosu