reklamı kapat

POPÜLER

LG HB966TRW incelemesi

Evinizde yeriniz genişse ve sinema keyfinizi artırmak istiyorsanız yapabileceğiniz sınırlı sayıda şeyin başında iyi bir ev sinema sistemi almak geliyor. Ancak her sistemin sahip olduğu özellikler sizi tatmin etmeyebilir. İşte o noktada da devreye tam donanımlı LG HB966TRW giriyor. Halihazırdaki teknolojiyle, bir ev sinema sisteminden beklenebilecek ne varsa istisnasız olarak bu sistemde mevcut. Anlatacak çok şey var sistem hakkında, en iyisi yine dış görünümden ve tasarımdan başlayalım.

“KABLOSUZ” HOPARLÖRLER
HB966TRW, iki ön hoparlör, iki arka hoparlör, subwoofer, ses dağıtım kutusu ve 3D destekli Blu-ray oynatıcıdan oluşan bir set. Tasarım olarak birbirinin aynı olan hoparlörler yalnızca ayaklarıyla birbirinden ayrılıyor. Arka hoparlörler ince metal desteklerle ayakta dururken, ön hoparlörler daha geniş ve “ortam aydınlatması” özelliğiyle hafif beyaz ışık veren ayaklara sahip. Ve en önemlisi tüm hoparlörler kablosuz. Ses sinyalleri, harici bir kutu aracılığıyla hoparlörlere aktarılıyor. Blu-ray’e bağlanan herhangi bir kablo yok. Gelelim sistemin en önemli öğesi olan Blu-ray oynatıcıya. Üç boyut destekli oynatıcı bu özelliğinin yanı sıra Wi-Fi, LAN, DLNA bağlantılarına, USB’den kayıt imkanına, dahili radyo alıcısına, iPod / iPhone yuvasına sahip. Oynatıcının köşeli hatlara sahip kasası üzerindeki kontrol tuşları dokunmatik. Kasanın ön yüzündeki açılır/kapanır kapağın altında disk yuvası bulunuyor. USB girişi ile ses ve mikrofon yuvaları da yine burada yer alıyor. Video çıkışı, komponent video çıkışı, AUX girişleri, optik ses girişi ve diğer bağlantılar ise arkada. Full + Full diye boşuna demedik, sistemle birlikte AM / FM radyo antenleri, iPod / iPhone yuvası ve HDMI kablo da geliyor. Kablosuz internet bağlantısı da oynatıcıya entegre olduğu için ekstradan bir şey satın almaya gerek kalmıyor.

AKILLI UYGULAMALAR
Sisteminin ses performansı belki de üzerinde en az duracağımız kısım olacak çünkü söyleyecek pek fazla bir şey yok. Ses ziyafeti desek yerinde olur. Hoparlörlerin tüm ses ve ekolayzır ayarları oynatıcının menüsü üzerinden yapılıyor. Ses seviyesinin kontrolü de uzaktan kumanda ile veya Android’li telefonunuza kuracağınız uygulama ile telefon üzerinden yapılabiliyor. Oynatıcı, ana menüsü üzerinde LG’nin akıllı televizyonlarında kullandığı uygulama arayüzüne de sahip. Bu sayede cihaza istediğiniz uygulamayı kurarak, internet üzerinden Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerindeki hesaplarınızı takip edebiliyor veya video sitelerinde zaman geçirebiliyorsunuz. Sistemin kullanım anlamında gözümüze çarpan tek eksisi uzaktan kumandanın algılanmasındaki yavaşlık oldu. Herhangi bir tuşa basıldıktan bir süre sonra o işlev yerine getiriliyor. Bu da çok büyük bir problem sayılmaz. LG HB966TRW işini hakkıyla yapan ve sahip olduğu zengin bağlantı özellikleriyle her türlü ihtiyaca yanıt verebilen bir ev sinema sistemi. Bütçeniz uygunsa, alternatiflerle kafanızı fazla karıştırmayın.