reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’un iPad uyumlu uygulaması yayınlandı

Aylardır süren bekleyiş sona erdi ve Facebook‘un resmi iPad uygulaması yayınlandı. İlk olarak temmuz ayında yüzünü gösteren uygulama, HTML 5 uyumlu yapısı ve iPad kullanıcılarının Facebook’u dokunmatik olarak rahatlıkla kullanabilmelerini sağlayan özel tasarımıyla kullanıcıları bekliyor.
Facebook iPad uygulaması
Facebook’un iPad’le uyumlu yeni uygulamasıyla Facebook üzerindeki fotoğraflar yüksek çözünürlüklü olarak ve gerçek bir fotoğraf albümü gezermiş gibi görüntülenebiliyor. Parmak jestleriyle fotoğraflara zoom yapılabiliyor. Videolar yüksek çözünürlüklü olarak izlenebiliyor. Web sitesinin kalabalığının aksine oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulama, bu sayede çok daha kolay ve hızlı gezintiye de imkan sağlıyor. iPad kullanıcıları Facebook’ta istedikleri yere birkaç tıklamayla ulaşabiliyor. Bulunduğunuz ekranı değiştirmeden mesaj yazabiliyor, size gelen mesajları okuyabiliyor ve bildirimlerinizi görebiliyor olmanız da uygulamanın getirdiği yeniliklerden. Yukarıda bulunan ve kaydırarak açılan menüden mesajlarınızı yönetmeniz oldukça kolay. iPad uyumlu uygulama, Facabook oyunlarını da tam ekranda oynamaya izin veriyor.
Facebook iPad uygulaması
App Store üzerinden indirip kullanmaya başlayabileceğiniz yeni uygulamanın yanı sıra Facebook’un mobil sitesi m.facebook.com‘da da güncelleştirmeler yapıldı. Yeni site de artık daha kullanıcı dostu.

YORUMLAR