reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’a özel Facebook 3.5 yeni özelliklerle yayında

Facebook’un iPhone uygulaması önemli değişikliklerle birlikte 3.5 sürümüne güncellendi. Uygulamanın yeni sürümünde ilk dikkat çekenler yazma ekranındaki yeni paylaşım seçenekleri ve Facebook’un web sitesindekilerle neredeyse aynı haldeki gizlilik ayarları. Profil ve grup sayfalarına ait duvarların görünümü de 3.5 sürümüyle birlikte değişti.

Dünyanın en büyük sosyal ağının iPhone uygulamasındaki en önemli değişikliklerden biri de yapılan gönderilerde artık arkadaşlarınızı ve yerinizi etiketleyebiliyor oluşunuz. Paylaşılan linkler de artık uygulama içinden görüntülenebiliyor. Yani herhangi bir linke tıkladığınızda tarayıcı açılmıyor, Facebook uygulaması üzerinden o siteyi geziyorsunuz. Yeni sürümle birlikte irili ufaklı birçok hata da düzeltilmiş. Bunlar arasında bildirim hızının artırılması, sohbet hatalarının düzeltilmesi, durum çubuğunun kaybolmasının önlenmesi gibi şeyler bulunuyor.

22’sindeki Facebook etkinliğinde duyurulması beklenen iPad’e özel Facebook uygulamasına özel yetenekler önceki sürüm iPhone uygulaması içinde bulunmuştu. Kullanıcılar iPad’lerine bu uygulamayı yükleyerek, Facebook’un iPad’e özel imkanlarından yararlanabiliyordu. Ancak yeni güncellemeyle birlikte iPad’le ilgili tüm içerik uygulamadan kaldırıldı. Yani iPad kullanıcılarının artık resmi iPad sürümünü beklemesi gerekli. Hala daha indirmiş değilseniz iPhone için Facebook’u buradan telefonunuza indirebilirsiniz.