reklamı kapat

POPÜLER

LG HW964TZ

Kim bilir, belki gün gelir sizin evinizde de yer edinir. Buna karar vermenizi sağlayacak olan edindiğimiz izlenimlerse, hemen aşağıda sizleri bekliyor. Bu taraftan…

ÇARPICI KADEH TASARIMI
Wireless DVD Receiver System’ın kurulumundan bahsetmeden geçmeyeceğiz, ancak öncelikle tasarımına değinmek istiyoruz. Ürün oldukça şık bir tasarıma sahip, hatta bazıları için ‘baştan çıkarıcı’ olarak da tanımlanabilir. Odanın ön ve arka kısmına yerleştirilmesi için geliştirilen hoparlörlerin her biri bir şarap kadehi tasarımına sahip ve bu tasarımın alt kısmında yer verilen kırmızı renk ise bu kadehlerin dolu olduğu izlenimi yaratmasını sağlıyor. Bu haliyle oldukça çekici bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebileceğimiz ürünün kalabalık bir takımdan oluştuğunu da söylemeliyiz. Ön ve arka hoparlörler, bir subwoofer, bir orta hoparlör, bir DVD Receiver ve bir adet de Wireless RX Receiver’dan oluşan Wireless DVD Receiver System, dediğimiz gibi görünüş itibariyle evinizin içinde varlığını bir hayli hissettirecektir. Elbette bunda, tüm oyuncuların parlak piyano siyahıyla renklendirilmesinin de etkisi büyük. Wireless DVD Receiver System’ın kurulumuna gelince…

KURULUMDA GÖRECELİ ZORLUK SEVİYESİ
Aslında oldukça kolay bir şekilde kurabileceğiniz bir ürün olan Wireless DVD Receiver System, en büyük sorunu arka hoparlörlerin kablosuz çalışmasını sağlayan Wireless RX Receiver’ın, DVD Receiver ile olan bağlantısını gerçekleştirmekte yaşatıyor. Özellikle teknolojiyle aranız pek yoksa veya daha önce bu tür sistemlerle hiç haşır neşir olmamışsanız işin bu kısmıyla ilgili olarak kafa patlatmanız ya da bu işlerden anlayan bir arkadaşınıza başvurmanız gerekebilir. Wireless DVD Receiver System’ın beraberinde getirdiği farklı renk kodlarına sahip kabloları, kullanım kılavuzunda anlatıldığı gibi ön hoparlörlerin altlarındaki terminallerle, DVD Receiver’ın arkasındaki terminaller arasında bağlantı kurmak için kullanmalı, arka hoparlörleri bağlamaya gelince ise, arka hoparlörlerin altındaki terminallerden çıkartacağınız kabloları Wireless RX Receiver’ın alıcısının arkasındaki terminallere bağlamalısınız. Evet, yani arka hoparlörlerden DVD Receiver’a kadar kablo çekmenize ve böylece evinizi baştan başa kabloyla donatmanıza gerek yok. Eğer kurulumu tamamladıysanız şimdi, Wireless RX Receiver sayesinde arka hoparlörlerden nasıl ses alabileceğinizden bahsedelim. Öncelikle Wireless RX Receiver ve DVD Receiver açıkken, DVD Receiver’ın üzerinde bulunan dokunmatik tuş takımında yer alan ‘Stop’ tuşuna ve uzaktan kumandadaki ‘Mute’ butonuna aynı anda basmalısınız. Bu işlemi yaptığınızda DVD Receiver’ın ekranında ‘Remate’ yazısı belirecektir. Bu yazıyı gördükten sonra Wireless RX Receiver’ı kapatıp açmalı ve ardından da kendinizi 5.1 ses kalitesinde film keyfine hazırlamalısınız. Çünkü bu işlemin ardından Wireless RX Receiver’ın üzerindeki ışık maviye dönecek ve kurulum tamamlanacak. Fakat dediğimiz gibi, bu işlem ilk anda kullanıcılara karmaşık gelebilir; keşke bu bağlantıyı kurmanın daha kolay bir yolu seçilmiş olsaydı diye düşünmeden edemiyoruz. Şunu da belirtmemiz gerekir ki, ürünü her açıp kapatışınızda bu işlemi tekrar tekrar yapmanıza gerek yok; Wireless DVD Receiver System açıldığında kurulumu otomatik olarak kendisi yapacaktır.

YÜKSEK PERFORMANS
Eh, elbette biz de bu yazıyı sizlere hazırlamadan önce Wireless DVD Receiver System’i ‘birazcık’ sömürdük ve filmden müziğe kurduğumuz köprü üzerinde pek çok kez bir ileri bir geri yol aldık. Ve bunun neticesinde de, Wireless DVD Receiver System’ın destek verdiği Dolby Digital Pro Logic II ile DTS Digital Surround ve sesi iyi bir şekilde ileten hoparlör takımı sayesinde 5.1 kalitesinde film izlemenin oldukça eğlenceli hale dönüşebildiğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra müziklerdeki ses kalitesinin de oldukça iyi olduğunu sözlerimize eklemeliyiz. Ancak doğru ekolayzır ayarlarını gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Aksi halde Wireless DVD Receiver System’ın işin müzik kısmında sunacağı kötü performansından dolayı onu suçlamanız doğru olmayacaktır. Müziklerin yanı sıra elbette filmlerde de kullanabileceğiniz oldukça fazla sayıda olan önceden programlanmış ekolayzır seçeneğini kullanarak, dinleyeceğiniz müziğin ya da izleyeceğiniz filmin türüne göre üstün performans alabilirsiniz. Wireless DVD Receiver System’ın FM radyo desteği sunduğunu, USB bellek ve taşınabilir cihazlarla uyumlu olduğunu da söylemeliyiz. Son olarak üzülerek şunu da eklememiz gerek: Wireless DVD Receiver System ne yazık ki Blu-ray desteğine sahip değil. Ancak bunun dışında diğer özellikleriyle Wireless DVD Receiver System’ı beğeneceğinizi düşünüyoruz.

ADETA ŞARAP KADEHİlg-hw964tz-2Hoparlörlerin tasarımı birer şarap kadehi olarak biçimlendirilmiş

ORTA HOPARLÖRlg-hw964tz-3Orta hoparlörün maksimum giriş gücü 310 W

iPOD UYUMUlg-hw964tz-4iPod gibi taşınabilir müzik cihazınızı HW964TZ’ye bağlayabilirsiniz

SUBWOOFERlg-hw964tz-5Sesi iyi bir şekilde dolduran Subwoofer’ın toplam ağırlığı ise 7.3 kilogram

KOLAY KURULUMlg-hw964tz-6Kabloları, ayağın altındaki terminallere kolayca bağlayabiliyorsunuz

DEKORASYONA KATKIlg-hw964tz-7Şık tasarımıyla göz dolduran ürün, ev dekorasyonunuza katkı sağlayacaktır

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Ön ve arka hoparlörler arasında kablo bulunmaması, tasarımı, Full HD desteği sunması.

EKSİLER
Blu-ray desteği yok. Alıcılar arasındaki bağlantıyı kurmak zor.

SONUÇ
Ev sinema sistemine ihtiyaç duyan veya elindeki sistemi yenilemeyi düşünenlere önerebileceğimiz HW964TZ, kablosuz yapısıyla, şık tasarımıyla ve ses kalitesiyle dikkat çekiyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model
• HW964TZ

Görüntü Desteği
• 720p, 1080i, 1080p

Ses Desteği
• Dolby Digital Pro Logic II
• DTS Digital Surround

Desteklediği Formatlar
• DivX, DVD, CD, MP3, WMA, JPEG

Bağlantılar
• USB, HDMI, Skart, Portable In, FM radyo

Orta Hoparlör
• 310 W (Maks. Giriş Gücü)

Ön / Arka hoparlörler
• 310 W (Maks. Giriş Gücü)

Pasif Subwoofer
• 225 W (Maks. Giriş Gücü)

Boyutlar
• 300 x 1.265 x 300 mm (Ö/A Hoparlörler)
• 350 x 105 x 88 mm (Orta Hoparlör)
• 216 x 405 x 360 mm (Pasif Subwoofer)

Ağırlık
• 5 kilogram (Ön Hoparlörler)
• 4.7 kilogram (Arka Hoparlörler)
• 1 kilogram (Orta Hoparlör)
• 7.3 kilogram (Pasif Subwoofer)