reklamı kapat

POPÜLER

netflix youtube

YouTube Türkiye’nin en çok izlenen videosu 1 milyar izlenmeye ulaşmak üzere

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, barındırdığı bazı videoların izlenme oranlarıyla nefes kesiyor.

YouTube içerisinde hemen her konuda bir içerik bulmak mümkün. Sürekli olarak büyüyen bir arşive sahip olan platform, elbette Türkiye’de de çok popüler durumda. YouTube’un özellikle Türkiye’de izlenme konusunda en çok talep gören kısmı ise çocuklara yönelik içerikler oluyor. İşte bu içeriklerden bir tanesi 1 milyar izlenme rakamına çok yakın durumda bulunuyor. Sayfanın altında izleyebileceğiniz videolardan “Esmanın Sihirli İçecekleri“, şu an 966 milyon izlenme seviyesinde bulunuyor. Family GamesTV isimli kanalından gelen bu içeriğe ek olarak “Prenses Esmanın Sihirli Balonları” isimli video da şu an 963 milyon izlenme seviyesinde yer alıyor. YouTube’un algoritması sayesinde devamlı olarak çocukların önüne çıktığı aktarılan bu bahsettiğimiz videolar, yakında 1 milyar barajını aşacak izlenimi oluşturuyor. Bu da elbette videoların içeriğine bakıldığı zaman oldukça şaşırtıyor. YouTube’da normalde 1 milyon izlenmeyi geçen videolar oldukça popüler sayılırken, 1 milyar gerçekten uçuk bir nokta olarak karşımızda yer alıyor. Bu rakamı yurt dışında da geçen az sayıda video bulunuyor. Burada genellikle popüler müzik videoları milyar barajını deviriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube, çocuklar için büyük bir eğlence alanı konumunda

Biliyorsunuz günümüzde ebeveynler çocuklarını oyalamak adına direkt olarak tablet ve telefonlar üstünden YouTube videoları açıyor. Ancak bu durumun büyük tehlikeleri bulunuyor. YouTube her ne kadar ciddi şekilde denetleniyor olmasına ve hatta özel bir çocuk versiyonuna sahip olmasına rağmen yine de zararlı “çocuk içerik haberleri” sık sık gündeme geliyor. YouTube’un çocuklara mutlaka ama mutlaka kontrollü olarak izlettirilmesi gerekiyor. Platformda içerik kalitesini ve doğruluğunu denetleyecek bir kurum yer almıyor. Bu yüzden tüm kontrol ebeveynlere kalıyor.

Videolar