reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link
tp link
TP Link HS110

TP Link HS110

Ütüyü prizde unutma derdine son veren akıllı priz

TP-Link‘in geçtiğimiz aylarda Türkiye’de de satışa sunduğu akıllı prizler, evlerde ve ofislerde hem gereksiz enerji tüketimini önlüyor hem de güvenlik açısından avantaj sağlıyor. Akıllı prize bağlı olan tüm elektrikli cihazlar, uzaktan, akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebiliyor, açılıp kapatılıyor. Bununla birlikte bu cihazların elektrik tüketimi de takip edilebiliyor.

Ütü, aydınlatma cihazları, su ısıtıcılar, su sebilleri, tost makineleri gibi pek çok cihaz hem evlerde, hem ofislerde yoğun kullanılıyor ve uzaktan kontrol edilemiyor. TP-Link’in akıllı prizleri, bu cihazları da uzaktan kontrol edebilmeyi sağlıyor. Akıllı prizler, TP-Link’in iOS ve Android platformlarında yer alan Kasa uygulaması ile telefon üzerinden kontrol edilebiliyor. Bu sayede örneğin akıllı prize takılı olan bir ütünün açık olup olmadığı, akıllı telefondan kontrol edilip, ütü kapatılabiliyor.

Ev ve ofislerde önemli ölçüde elektrik tasarrufu sağlayan akıllı prizlerden HS110, kullanılan elektriği takip edip, haftalık ve aylık olarak raporlamak da mümkün. Normal bir elektrik prizine takılarak kullanılan prizlerden HS100’ün fiyatı 35,5 dolar, HS110’un fiyatı ise 42 dolar.