reklamı kapat

POPÜLER

TP LINK

TP-LINK’in yeni akıllı prizleri Türkiye’de

TP-LINK, yeni akıllı prizlerini Türkiye’de satışa sundu. Elektrik ile çalışan ve akıllı olmayan cihazları yönetmeyi, uzaktayken erişmeyi ve enerji tüketimlerini denetlemeyi sağlayan TP-LINK akıllı prizlerden HS100 ve HS110 internet üzerinden yönetilebiliyor.

Bu sayede her zaman, her yerden akıllı telefon aracılığıyla akıllı prize bağlı cihazlar açılıp kapatılabiliyor, çalışması planlanabiliyor ve HS110 modelinde enerji tüketimi de gerçek zamanlı olarak izlenebiliyor. Ütünün prizde unutulması gibi tehlikeleri ortadan kaldıran akıllı prizler, aynı zamanda ev ya da ofisten uzakta olunan zamanlarda sanki o mekanlarda birileri varmış izlenimi sağlayarak hırsızlığa karşı da önlem oluşturuyor. Geri sayım sayacı özelliği olan akıllı prizler sayesinde cihazların çalışır halde unutulması sorunu ve yol açacağı tehlikler ortadan kalkıyor.

Akıllı prizler ayarlanan zamandan önce cihazı otomatik olarak kapatabiliyor. Örneğin sabah uyanınca henüz yataktayken akıllı prize takılı tost makinesini çalıştırıp kalkıncaya kadar ısınması sağlanabiliyor veya akıllı priz ile gece yarısından sonra ışıklar otomatik kapanabiliyor. Normal bir elektrik prizine takılarak kullanılan TP-LINK akıllı prizler, son derece sade ve şık bir tasarıma sahip. Akıllı prize bağlı cihazları ses ile yönetebilmek de mümkün. Ses ile yönetim için Amazon Echo ile eşleştirilebilen TP-LINK akıllı prizler, bu sayede evdeki pek çok cihazın ses ile çalışmasını sağlıyor. Örneğin ses komutuyla müzik seti açılabiliyor, elektrikli panjurlar kapanıyor ya da akıllı prize bağlı kahve makinesi çalıştırılabiliyor. TP-LINK HS100’ün Türkiye’deki satış fiyatı KDV dahil 38,7 dolar, HS110’un satış fiyatı ise 42,2 dolar.