reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link’ten ikisi bir arada; Hem akıllı priz hem Wi-Fi menzil genişletici

Ürettiği güvenilir ağ cihazları ve aksesuarları ile tanınan TP-Link pratik bir ürünle daha karşımıza çıkıyor. RE270K model adlı ürün hem akıllı priz hem de Wi-Fi menzil genişletici işlevlerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Tam ismi TP-Link RE270K olan bu cihaz evlerde veya ofislerde ölü bölge olarak anılan bir probleme çözüm sunuyor. Bildiğiniz gibi internet her noktaya aynı kalitede ulaşmayabiliyor. Bu da kimi zaman fazlasıyla can sıkıcı bir sorun halini alıyor. RE270K ise router veya modemden alınan sinyali tekrarlayarak internetin ev veya ofisin her noktasına ulaşmasını sağlıyor. Klasik bir Wi-Fi menzil genişletici gibi prize takılarak kullanılan bu pratik ürün üzerinde yer alan akıllı priz sayesinde evlerimizde yer alan ancak akıllı olmayan elektrikli cihazları uzaktan yönetmeyi sağlıyor. Ürün üzerinde yer alan prize takılan abajur, fan, ütü vb gibi cihazlar akıllı telefon yardımıyla uzaktan açıp kapatılabiliyor. Üstelik RE270K’nin hayatı kolaylaştıran özellikleri bunlarla sınırlı kalmıyor. iOS ya da Android destekli Kasa uygulaması sayesinde prize bağlı her cihaz akıllı telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden izlenebiliyor, açılıp kapatılıyor ve enerji tüketimleri ölçülebiliyor. Amazon Alexa sahipleri ise sesli komut yardımıyla prize bağlı cihazları kontrol edebiliyor.

Hem akıllı priz hem de WiFi menzil genişletici özelliği ile iki ürünü bir arada sunan TP-Link RE270K’nın satış fiyatı ise 299 TL olarak açıklandı.