reklamı kapat

POPÜLER

Amerikan ruhunun Avrupa ile yorumlandığı eşsiz proje: Harley-Davidson Dyna Super Glide Eleanor

Avusturya’da hayata geçirilen özel üretim Harley projesi, büyük-küçük hiçkimsenin kayıtsız kalamayacağı bir ürün olarak karşımıza çıktı.

Motosiklet dünyasında “şarap” yakıştırmasını hak eden sayılı üreticilerden olan Harley-Davidson, ürünlerini sunmaya başladığı ilk dönemlerden itibaren sınıfında referans modeller ortaya koyuyor. Kendine özgü bir genetik ve ruhla fabrikadan çıkışlarında bile gözleri üzerine toplayan Harley modellerine gelen bağımsız geliştirici yorumları, dondurmanın üzerine serpiştirilen fıstık misali işin tadına tat katıyor. Sık sık radarımıza giren bu projelerin son parçasıysa 2009 model FXD Dyna Super Glide üzerine hayata geçirilen Eleanor oldu. İlk duyduğumuzda akıllara Mustang Eleanor’u getiren proje için bir anlamda motosiklet dünyasının Mustang’i de denebilir.


Avusturya merkezli bir performans ve tasarım geliştiricisi olan NCT (National Custom Tech) tarafından hayata geçirilen proje, BMW ağırlıklı motosikletler üzerinde çalışan bir ekibi Amerikan ruhuna yorum getirmesiyle sonuçlanmış. Güç ünitesindeki 1584cc‘lik motor üzerinde herhangi bir geliştirmeye gitmediğini gördüğümüz NCT ekibi işte ilk olarak özel üretim benzin deposunu, ışıklandırma grubunu ve mavi renkte tercih edilmiş seleyi eklemekle başlamış. Ardından sürüş dinamiklerine doğrudan etki edecek parçalara geçen ekip; Öhlins süspansiyon, Akrapoic egzoz sistemi, Brembo ön kaliperler, hafif alaşım karbondan yükseltme çıtası ve Michelin Power Super Moto lastik gibi önemli parçaları yorumladıkları tasarıma uygun şekilde motosiklete entegre etmiş. Projenin fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi paylaşmayan ekibin hayata geçirdiği diğer özel üretim motosiklet modellerini buradan inceleyebilirsiniz.