reklamı kapat

POPÜLER

Canon modelleri en gerçekçi çizimlerle Just Because! animesinde yer alacak [Video]

03 Ekim 2017

Fotoğraf tutkunlarının dikkatini çeken bir yapım yakında izleyicilerle buluşacak. Canon‘la iş birliği içinde hazırlanan Just Because! anime serisi, Canon modellerini olabilecek en gerçekçi şekilde yansıtıyor.

Japonya’da 5 Ekim’de anime severlerle buluşacak olan Just Because! lise öğrencisi Ena Komiya’nın hikayesini anlatıyor. Okulun fotoğrafçılık kulübünün en hırslı üyelerinden olan Komiya, kulübün kapatılma riski olduğunu öğrenince daha da hırslanıyor. Kulübün geleceği için çeşitli planlar yapan Komiya, fotoğraf yarışması için de efsane bir çalışmaya imza atmaya çalışıyor.


Yani kısaca anime serisi fotoğrafçılık üzerine ilerliyor. Bu da bol bol fotoğraf makinesi göreceğimiz anlamına geliyor. Komiya’nın kullanacağı ana kameranın 729 dolarlık Canon PowerShot G5 X olacağı belirtiliyor. Üst segment kompakt bir model olan bu kamera seri boyunca Komiya’nın en büyük yardımcısı olacak. Ancak elbette kullanılacak olan tek makine bu değil. Diğer Canon modellerini de göreceğimiz animede Canon 7D Mark II, EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II lens, EOS M6 gibi modeller de yer alacak. Canon’un fotoğraf severlerin daha gerçekçi bir deneyim yaşaması amacıyla ekiple yakın bir çalışmaya girdiği söyleniyor. Makinelerin neredeyse birebir aktarılmasına özen gösterilen animede fotoğraf çekim teknikleri de görür müyüz muamma.

VİDEO