reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

canon
canon

50’li yıllardaki Canon makinelerinden ilham alan flaş bellek

Canon, rangefinder tipi klasik fotoğraf makinesini yeniden yorumladı. Dünyaca ünlü kamera üreticisi bu kez bir fotoğraf makinesine değil bir flaş sürücüsüne imza attı. Tasarımıyla şirketin bir döneme damga vurmuş retro makinesine benzeyen bellek, minyatür bir fotoğraf makinesi olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekçi bir objektife sahip olan bellek, 8 GB’lık depolama kapasitesine sahip.

Advertisement

Şirketin Avustralya departmanın belirttiğine göre 8 GB’lık flaş bellek sınırlı sayıda üretilecek. Objektif haricinde fotoğraf makinesinde yer alan tuşların, vizörün ve objektifin üzerinde hassas dokuların da bulunduğu flaş bellek ince ayrıntılarıyla göze çarpıyor.  Flaş bellek tasarımıyla dikkat çekse de düşük depolama kapasitesiyle üzüyor. Özellikle 4K video kaydı yapanlar için bu kapasitesinin az olduğunu söyleyelim. Metal ve plastik malzemelerinin tercih edildiği bellek 71,12 x 35,56 x 35,56 mm boyutlarında.

Canon’dan nostalji yaşatan flaş bellek

Avustralya’da satışa sunulan Canon flaş belleğin yurt dışındaki satış fiyatı 80 dolar. Flaş belleğin diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı belirsizliğini koruyor.