reklamı kapat

POPÜLER

MS-RT’nin yeni Ford Transit Custom projesiyle motor sporları ruhunu panelvan dünyasında hissedin

Geçtiğimiz yıl tanıtılan projenin ardından ikinci kez Ford Transit Custom ile karşımıza çıkan MS-RT, bu kez ralli ruhunu zirve yaptırmış durumda.

İngiltere merkezli performans geliştirici MS-RT‘nin en büyük ilgi alanlarından birisi oluşturan Ford Transit, sınıfının en ateşli modeli olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yaklaşık bir ay önce render çizimlerinin paylaşıldığı yeni projesinin tanıtımı bugün itibarıyla gerçekleştiren marka, bizleri iki farkı gövde tipiyle karşılıyor. Panel van ve çift kabin olarak satın alınabilecek bu özel üretim Ford Transit Custom, sadece gövde panelleri üzerinden değişiklik yapılmış bir model değil. Kaputunun altında hatırı sayılır geliştirme yapılmış bir dizel motorla gelen projede motor sporları genetiklerinden fazlasıyla faydalanıldığını hissediyoruz.

Değişen karakter

For Transit Custom projesinin ilk olarak motor bölümünü inceleyerek başlayalım. Tüm versiyonlarda tek bir ünite kullanmayı tercih eden MS-RT ekibi, 2.0 litrelik dizel makinenin değerlerini 170 beygir güç ve 405 Nm tork olarak paylaşıyor. Kullanıcılar şanzıman kısmında ise 6 ileri manuel veya otomatiği tercih edebilecek. Aracın karakterini oluşturan dış tasarım parçalarıysa dört bir yanda bizleri karşılıyor. Ön bölümde tampon, lip ve ızgara gibi üç temel bölge üzerine şekillenen bu eklentiler, yan bölümde marşpiyel ve 18 inç’lik OZ Racing jant setiyle tamamlanıyor. Arka tarafa geçtiğimize ise difüzör, egzoz ve spoiler üçlüsünün Dünya Ralli Şampiyonası’nı hissettirmek konusunda başarılı bir uyum sergilediğini görüyoruz. Başlangıç fiyatı olarak 45.399 dolar gibi bir seviyenin belirlendiği modeller sınırlı sayıda kullanıcılara sunulacak.