reklamı kapat

POPÜLER

Ford Transit Connect

Karşınızda bir ralli aracı gibi görünen özel Ford Transit Connect [Galeri]

Günlük hayatta sık sık karşımıza çıkan Ford Transit Connect, MS-RT tarafından ralli aracı görünümlü hale getirildi. İşte bilinmesi gerekenler;

Zaman zaman dikkat çeken projelerden birisi de MS-RT imzalı R120 oldu. Bu sadece 36 adet üretilecek özel araç, Ford Transit Connect üzerine kuruluyor ve bu modeli yukarıda da dediğimiz gibi adeta bir ralli aracı haline getiriyor. Üzerinde yapılan modifikasyonlar ile gerçekten çok daha kaslı ve kışkırtıcı hale gelen Transit Connect, özellikle ralli araçlarında da sık sık kullanılan OZ Racing imzalı çok kollu jantlarıyla ses getiriyor. Tasarımını destekleyen kaplama detaylarıyla özellikle önden çok daha etkileyici hale getirilen araç, henüz tam kesin olmasa da standart bir motor kullanıyor. Model yüksek ihtimalle 120 beygir güç getiren 1.5 litre dizel motor üzerine kuruluyor. Yani MS-RT imzalı R120 sadece görünüş olarak ralli tarafına yöneliyor.  Ancak yine de dört çıkışlı Maxhaust imzalı özel egzoz sistemi ile orijinalden çok daha iyi ses alınabildiği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu özel Ford Transit Connect sınırlı sayıda kişiye gidecek

Dikkat çekmeyi sonuna kadar başaran bu özel araç için açıklanan fiyat ise yaklaşık olarak 34 bin dolar seviyesinde yer alıyor. Bu tarz özel araçların gerçekten çok fazla seveni bulunuyor. Yurt dışında bu tarz araçları alıp gündelik yaşamda kullanan, yani taşımacılık yaparak işini devam ettirenler de bulunuyor. Bu açıdan motorun standart olması bazılarını fazlasıyla memnun edecektir.

İlginizi Çekebilir

Formula 1 araçlarını İstanbul sokaklarında izleyin