reklamı kapat

POPÜLER

1967 Ford Mustang Fastback Restomod

Eski ile yeniyi harmanlayan özel araç: 1967 Ford Mustang Fastback Restomod [İzle]

Otomobil dünyasının en özel araçlarından Ford Mustang için hazırlanmış ve satışa sunulan dikkat çekici bir model karşımızda bulunuyor.

Vanguard Motor Sales tarafından ABD merkezli olarak satışa yapılan 1967 Ford Mustang Fastback Restomod, direkt olarak 2011 Mustang GT Convertible üzerine kuruluyor. Dış tasarımı ise efsane klasik Mustang çizgisinde olan ve Eleanor’u akıllara getiren araç, bu açıdan gerçekten etkileyici görünüyor. Üzerinde yapılan oynamalar ile çok daha kaslı hale getirilen araç, başlıkta da belirttiğimiz gibi eski ile yeniyi harmanlıyor. Bazıları elbette bu durumu sevmiyor. Bu araçta klasik bir Mustang’in ruhu ya da sürüş keyif olmaz / olamaz yorumları geliyor. Ancak bu tarz araçları hem sürüş konforu hem de güvenlik adına tercih eden binlerce kişi bulunuyor.

İşte böyle bir “modern klasik” olan bu özel Mustang, gücünü 5 litre V8 Coyote motordan alıyor ve altı ileri otomatik şanzıman üzerine kuruluyor. Hız sabitleme, çekiş kontrol sistemi, LED aydınlatma, hidrolik direksiyon ve klima gibi modern teknolojileri bünyesinde barındıran 1967 Ford Mustang Fastback Restomod, aynı zaman ısıtmalı koltuklar da taşıyor. Bu önemli detaylar aracı gündelik kullanım için de uygun hale getiriyor. Yukarıda da dediğimiz gibi bu detaylara ABD özelinde artık büyük bir talep bulunuyor.

1967 Ford Mustang Fastback Restomod hiç ama hiç ucuz bir seçenek değil

Aracın şu an satışta olduğu ve tam 250 bin dolar istendiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Modelin tanıtım videosunu sayfanın hemen üstünde izleyebilirsiniz. Bu tarz eski ile yeniyi bir araya getiren araçların artmaya devam edeceği aktarılıyor.