reklamı kapat

POPÜLER

tamamen elektrikli Ford Mustang Fastback

Hayalleri süsleyecek tamamen elektrikli Ford Mustang Fastback

Klasik Ford Mustang otomobil modellerini sanıyoruz sevmeyen yoktur. Kısa süre önce işte bu araçlardan birisi elektrik ile geleceğe taşındı.

Bu sayfada gördüğünüz göz alıcı tamamen elektrikli Ford Mustang Fastback modelinin arkasında İngiltere merkezli Charge Cars firması yer alıyor. Mustang’in eskimeyen inanılmaz tasarımı çizgisini geleceğe taşıyan araç, içten yanmalı gürültülü motoru ise geçmişte bırakıyor. Bu durum birçok kişi için üzücü olsa da buna benzer çalışmalar artık çok fazla talep görüyor. 64-kW pil paketiyle donatılan bu özel 1967 Mustang Fastback, açıklamaya göre 536 beygir güç üretiyor ve bununla 0’dan 100 km/s hıza 3,9 saniyede çıkılabiliyor. 321 km kadar normal kullanım menzili bulunan ve baştan aşağıya yeniden yaratıldığı aktarılan araç, oldukça lüks bir kokpite sahip.

Dış güzelliği tartışmasız şekilde harika olan, iç yaşam alanı ise kaliteli malzemeler ile özenle işlenen Ford Mustang Fastback, içerisinde eski tip değil yeni tip gösterge takımları taşıyor ve yeni nesil tüm teknolojilere tam desteği veriyor. Firma bu iç yaşam alanı ile eski ile yeni arasında özel bir bağ kuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu araca sahip olmak tahmin edebileceğiniz üzere hiç ucuz değil. Mustang Fastback üzzerinde yapılan büyük çalışmalar sonrasında tam 400 bin doların üstünde bir fiyat etiketi ortaya çıkmış durumda. Charge Cars aktarıldığı kadarıyla bu araçtan toplamda 499 adet üretecek. Modelin hazırlanan tanıtım videosunun sayfanın en üstünde görebilirsiniz.

tamamen elektrikli Ford Mustang Fastback

Tamamen elektrikli Ford Mustang Fastback yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması