reklamı kapat

POPÜLER

Arazinin her türlüsüne meydan okuyan özel üretim Ford Ranger

Carlex Design ve MS-RT Road Technology ortaklığıyla hayata geçirilen proje, sınır tanımayan tüm kullanıcıların ilgisini çekmeye aday.

Geliştirdiği özel projelerini sık sık sizlerle paylaştığımız Polonya merkezli üreticisi Carlex Design, portföyüne eşsiz işler eklemeye devam ediyor. Son olarak sevilen oyuncu Tom Hanks için FIAT 126p‘li ikonik bir projeye imza atan Carlex ekibi bu kez karşımıza vahşi doğaya hükmetmek için çıkıyor. Merkezinde, Amerika’nın en çok satan pickup modeli olan Ranger‘ın olduğu projenin diğer ortağıysa MS-RT Road Technology ekibi oldu. Ranger’ı en zorlu arazi koşullarının üstesinden gelebilmesi için el ele veren bu iki deneyimli ekip, ortaya gerek görünüm gerekse performans olarak tüm bu beklentileri karşılayacak bir iş çıkarıyor. Kaputunun altında 197 beygir güç ve 470 Nm tork üreten 3.2 litrelik dizel motorun görev yaptığı VR/46 isimli projenin bundan sonrasındaki tüm detayları adeta ilmik ilmik özel olarak elden geçiriliyor.


Ranger’ın dış bölümündeki geliştirmeye ön tampondan başlayan ekip, LED destek ışıklarını merkeze ekleyerek özellikle gece sürüşlerinde çok daha net bir görüş vadediyor. Arka bölümdeki egzoz sistemi de tamamen elden geçirilen araçta 18 inçlik BF Goodrich özel arazi lastiği yerini alıyor. Altyapısının büyük bölümü MS-RT ekibine emanet edildiğini gördüğümüz Ranger’da, arazi paketi kapsamında tüm süspansiyonlar yenilenirken, tabana eklenen ek korumayla muhtemel zararların önüne geçiliyor. Carlex ekibinin kendi standartlarını oluşturduğu iç dünyadaysa ilk öne çıkan parça Nappa deri döşeme oluyor. Değişim kapsamında direksiyonu da değiştirilen Ranger’ın kokpitinde projenin adıyla birlikte küçük noktasal değişimler var. İlk adımda Amerika’da sunulacak olan projenin ileriki dönemde farklı bölgelerde de sunulması bekleniyor.