reklamı kapat

POPÜLER

iphone

Oldukça heyecan yaratan 2020 iPhone söylentisi!

Teknoloji devi Apple, söylendiği kadarıyla 2020 için oldukça ses getirecek bir iPhone üzerinde çalışıyor. Eğer doğruysa çentiksiz model beklenenden erken geliyor.

Şirkete yakın sağlam kaynak Ming Chi Kuo hatırlarsınız kısa süre önce önemli bir açıklama yapmıştı. Kuo, bu açıklama dahilinde 2020 iPhone’ların iPhone 4 benzeri bir metal çerçeve üstüne kurulacağını aktardı. Tasarımların bu yeni yapı doğrultusunda çok ciddi şekilde değişeceği belirtilen 2020 modelleri için, Apple’ın başka planları da bulunuyor gibi görünüyor. Çünkü Ben Geskin’in elde ettiği bilgiye göre firma Face ID’ye güç veren TrueDepth kamera sistemini üst çerçeveye entegre eden çentiksiz bir 6,7 inç ekranlı iPhone modeli üzerinde denemeler yapıyor. Firmanın 2020 ailesi için ürettiği prototiplerden birisi olduğu söylenen bu model, Geskin’in konsept çalışmasına göre yukarıdaki gibi görünüyor. Henüz doğruluğu hakkında çok fazla detayın olmadığı bu tasarım, iPhone X’la geçilen çentikli yapının 2021 değil 2020’de değişeceğine işaret ediyor. Daha köşeli yapıda çentiksiz iPhone fikri şu an birçok kullanıcıyı oldukça heyecanlandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 iPhone modellerinde önemli bir değişim daha olabilir

Bazı kaynaklara göre ekrana entegre Touch ID ile Face ID’yi birleştirecek telefonlar, önde ve arkada yine cam kullanacak ve büyük ihtimalle ters kablosuz şarj desteğini de taşıyacak. Çentik konusunda 2020 için adım atması önemli görünen Apple’ın, TrueDepth kamera sistemini ufaltmak için çalışmalar yaptığı uzun zamandır biliniyor. Bu açıdan sistemin üst çerçeveye sığdırılacak kadar ufaltılmış olması mümkün olabilir deniyor.

İlgili Videolar