reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi
Xiaomi

Xiaomi imzalı uzaktan kontrol edilebilen aracın fiyatı belli oldu

Xiaomi teknoloji tutkunlarının ilgisini çekecek cihazlara imza atmaya devam ediyor. Şirket şimdi de uzaktan kontrol edilebilen aracını tanıttı.

Xiaomi tarafından geliştirilen oyuncağın tasarımı Suzuki Jimny ile aynı. Bu modelin ufaltılmış bir versiyonu olarak düşünülebilen model SUV aracını beğenen kişiler tarafından da dikkat çekeceğe benziyor. Arazi lastiklerinin dahi kullanıldığı araç 1:16 ölçekli. Suzuki’nin küçük off road aracının tüm özelliklerine sahip olan R/C araç,  Bluetooth bağlantısı sayesinde mobil cihazlar üzerinden kontrol edilebiliyor. Aracın herhangi bir uzaktan kumandası ise bulunmuyor. Kullanıcılar bu aracı akıllı telefonlarına yükleyecekleri uygulama üzerinden kontrol ediyor. Oyuncak araç 4 çeker özelliğine de sahip olduğu için araç zorlu koşullarda da kullanılabiliyor. 500 mAh Li-P0 pili bünyesinde barındıran araç tam dolu pille 30 dakikalık bir kullanım imkanı sunuyor.  Aracın tekrardan şarj olma süresi ise 1 saat. Ön tarafında Suzuki logosunun yer aldığı araçta şirketin logosu ise stepnede karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzaktan kumandalı Xiaomi aracın satış fiyatı ne kadar?

Çin’den ön siparişle satışa sunulan aracın yurt dışındaki satış fiyatı ise yaklaşık 60 dolar. Xiaomi imzalı uzaktan kontrol edilebilen aracın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Aracın Türkiye’de satışa sunulması durumunda 500-600 TL arasında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli