reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger Apple Watch Kit uygulaması

Apple Watch sahiplerine güzel Facebook Messenger haberi

Sosyal medya devi Facebook, kısa süre önce Apple Watch sahiplerini sevindirecek bir Facebook Messenger uygulamasının haberini verdi.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger için artık “Kit” isimli bir deneysel Apple Watch uygulaması bulunuyor. Facebook’ın NPE takımından son dönemde çıkan üçüncü deneysel uygulaması olan Kit, özellikle çok yakın arkadaşlar ile iletişime odaklanıyor. Hali hazırda Watch için sunulan Messenger uygulamasından biraz daha farklı olan Kit, Messenger üzerinde en çok iletişim kurulan arkadaşlara hızlı erişim sunuyor ve güzel bir arayüzle geliyor. Kişilerin arkadaşlarına mesaj yanında ses kayıtları göndermesine de imkan tanıyan Kit uygulaması, emoji desteğine sahip ve hızlı konum paylaşımı yapılmasına da aktif olarak izin veriyor. Tamamen bağımsız olan yani sadece saatin içerisinde çalışan uygulama, direkt olarak buradan ücretsiz olarak elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch merkezli Facebook Messenger uygulaması Kit kullanışlı duruyor

Şirket hatırlarsınız kısa süre önce de önemli bir uygulama adımı atmıştı. Facebook, güzel bir adım atarak Windows ile Mac için geliştirdiği özel Messenger uygulamasını indirmeye sunmuştu. Microsoft Store ve Mac App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen uygulama, temel olarak tarayıcı üzerinden sunulan deneyimi ayrı bir uygulama haline karşınızda getiriyor. İşletim sistemine bağlı “dark mode” desteğine sahip olan Messenger uygulaması, metin temelli sohbet yanında yüksek kalitede ses ve görüntüde grup video sohbet edilmesine imkan tanıyor olmasıyla dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle dikkat çeken akıllı saat modeli